Στη Ρεάλ Μαδρίτης πρώτα γέλασαν με τα χάλια της Μπαρτσελόνα και μετά πανηγύρισαν το πρωτάθλημα! (pic)
Διπλό δώρο* Πάσχα από την Betsson
Με «ντόρτια» στην Μπαρτσελόνα έστεψε πρωταθλήτρια τη Ρεάλ η Χιρόνα και πέρασε στο Champions League! (vid)
Ο Χάαλαντ ΓΛΕΝΤΗΣΕ τη Γουλβς και «βλέπει» το Πρωτάθλημα! (vid)
Χιρόνα – Μπαρτσελόνα: Μαγικός Πόρτου και η Ρεάλ ήδη πανηγυρίζει! (vids)
Στην Premier League η Ίπσουιτς μετά από 22 χρόνια!
Χατ-τρικ στο ημίχρονο από τον Χάαλαντ και «καθαρίζει» η Σίτι τη Γουλβς! (vids)
Και ποιος δεν δάκρυσε με τη χειρονομία του Ρόις στο τέλος! (vids)
Η Ρεάλ νίκησε, αλλά ήδη ετοιμάζεται για Μπάγερν! (vid)
Ακόμη μία στιγμή μαγείας από τη Ρεάλ Μαδρίτης και τον Ντίας! (vid)
Θρίαμβος της Στουτγκάρδης, με το μυαλό στη Μαδρίτη η Μπάγερν! (vid)
Πεντάρα και θέαμα η Ντόρτμουντ μετά το αντίο του Ρόις (vid)
Γκολάρα ο Ρόις και ο κακός χαμός στη Βεστφαλία! (vid)
Σεφτέ για Λεωνίδα Στεργίου στην Bundesliga, «κάρφωσε» την Μπάγερν! (vid)
Αμυντικός της Άρσεναλ έβαλε το γκολ της σεζόν, αλλά δεν… μέτρησε! (vid)
Europa League

ΑΕΚ: Ο Γκατσίνοβιτς… βούτηξε και τιμωρήθηκε με κάρτα! (vid)

Ο Γκατσίνοβιτς... πλήρωσε την απόφασή του να προσπαθήσει να κερδίσει ένα πέναλτι κόντρα στην Μαρσέιγ.

Η ΑΕΚ είχε ένα δύσκολο έργο απέναντι στην Μαρσέιγ για τους ομίλους του Europa League. H oμάδα του Γκατούζο από το πρώτο λεπτό έπαιξε επιθετικά και έδειξε πως δεν είχε σκοπό να κάτσει πίσω στην «OPAP Arena». Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 15′ με τον Γκοντόγκμπια, ενώ δέκα λεπτά μετά περίπου κατάφεραν να ανοίξουν στο σκορ.

Ο Μπεμπά πήρε την κεφαλιά από το κόρνερ, εκμεταλλεύτηκε την λάθος έξοδο του Αθανασιάδη και έτσι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Οι παίκτες του Αλμέιδα προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση και έχασαν μερικές ευκαιρίες από την μεριά τους. Ωστόσο, η φάση που ξεχώρισε ήταν αυτή με πρωταγωνιστή τον Γκατσίνοβιτς. Γκατσίνοβιτς

Ο Γκατσίνοβιτς έπεσε και είδε κίτρινη κάρτα

Ο Σέρβος ποδοσφαιριστής βρέθηκε στην περιοχή της Μαρσέιγ στο 28ο λεπτό και αποφάσισε να… βουτήξει, χωρίς να τον έχει ακουμπήσει κάποιος αντίπαλος. Ο διαιτητής είχε καλό οπτικό πεδίο και απευθείας έδειξε κίτρινη κάρτα στον 28χρονο για θέατρο.