Ρεσιτάλ αστοχίας η Παρί, με βραχεία κεφαλή η Ντόρτμουντ για τελικό! (vids)
Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Μαρτύρησε τον Ζιρού ο προπονητής του: «Φεύγει για MLS»
Μπάγερν Μονάχου

Κέιν, με σένα η Μπάγερν δεν φοβάται τίποτα – Στην κορυφή με 4αρα οι πρωταθλητές (vid)

Η Χάιντενχαϊμ το πάλεψε, όμως η Μπάγερν Μονάχου κατάφερε να πάρει την νίκη με 4-2!

Η Μπάγερν Μονάχου τα… χρειάστηκε όμως εν τέλει κατάφερε να πάρει την νίκη κόντρα στην Χάιντενχαϊμ εντός έδρας με 4-2! Σκόραρε δύο γκολ ο Χάρι Κέιν και έφτασε τα 17 στην Bundesliga. Πλέον οι Βαυαροί περιμένουν στραβοπάτημα της Λεβερκούζεν για να… μείνουν μόνοι στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε το ματς με τον Χάρι Κέιν να… είναι ξανά σε τρελή φόρμα, καθώς στο 14′ με μια ατομική ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0.

Η πίεση προς τα καρέ της Χαϊντεχάιμ συνεχιζόταν και οι Βαυαροί έψαχναν και ένα δεύτερο γκολ πριν την λήξη του πρώτου 45λεπτου και το βρήκαν. Σκόρερ; Ποιος άλλος; Μα φυσικά ο ηγέτης της ομάδας, Χάρι Κέιν.

Στο 44′ ο Χάρι Κέιν εκμεταλλεύτηκε την ωραία σέντρα του Σανέ και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Και ενώ όλα έδειχναν πως οι Βαυαροί θα περάσουν ένα άνετο απόγευμα, οι φιλοξενούμενοι είχαν διαφορετική άποψη! Στο 67′ ο Kleindienst καταφερε να μειώσει σε 2-1, βάζοντας ένα άγχος στους ποδοσφαιριστές του Τούχελ, οι οποίοι είχαν μπει άνευρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Στο 70′ οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το τραγικό λάθος στην άμυνα της Μπάγερν και ο Μπεστέ ισοφάρισε σε 2-2! Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι φρόντισαν να.. ξυπνήσουν και με τον Γκερέιρο κατάφεραν να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα στο 72′, με τον Πορτογάλο να κάνει το 3-2.

Στο 85′ ο Τσούπο-Μότινγκ έγραψε το τελικό 4-2… σε μια δύσκολη νίκη για τους πρωταθλητές της Bundesliga.