Αποκαλυπτικός Τεν Χαγκ: «Σύγκρουση με τον Σάντσο, αλλά…»
Μπαρτσελόνα – NIKE: Μία σχέση με εντάσεις λόγω… Λεβαντόφσκι και ενός «Μ»!
Γιουβέντους: Το σχόλιο του Αλέγκρι για το μέλλον του!
Ρεάλ Μαδρίτης: Ήταν έτοιμος να φύγει και τώρα… δέχεται πρόταση ανανέωσης!
Επίσημο: Η Μπάγερν παρουσίασε την νέα της εντυπωσιακή φανέλα! (pics)
Οριστικό: Επιστρέφει στους… αγγλικούς πάγκους ο Λοπετέγκι!
Θύμισε χρυσές εποχές Μπενφίκα η Λεβερκούζεν, αλλά ο Αλόνσο δεν εφησυχάζεται!
Αρνητικό ρεκόρ 20ετίας η Τότεναμ!
Αποθέωση και συγκίνηση στην επιστροφή του Σβεν-Γκόραν Έρικσον στην έδρα της Σαμπντόρια! (vid)
Ίντερ

Η Ίντερ ξανά στην κορυφή της Ιταλίας με τον Ντιμάρκο να πετυχαίνει ΜΥΘΙΚΟ γκολ! (vids)

Η Ίντερ πήρε μία εύκολη νίκη κόντρα στην Φροζινόνε, με τον Φεντερίκο Ντιμάρκο να πετυχαίνει το καλύτερο γκολ της χρονιάς και ένα από τα ομορφότερα τέρματα γενικά.

Η Ίντερ φιλοξένησε την Φροζινόνε σε ένα θεωρητικά εύκολο ματς. Η ομάδα του Ιντζάγκι ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έτσι πήρε μία δίκαια νίκη. Με αυτό το νέο τρίποντο, η Ίντερ ανέβηκε ξανά στην κορυφή της Serie A, αφήνοντας πίσω της την Γιουβέντους.

Η Φροζινόνε από την αρχή έδειξε πως δεν είχε σκοπό να μείνει στην εστία της και να παίξει αμυντικά. Έτσι, κατάφερε να κάνει τελική από το 8ο λεπτό, με τον Μπαρενετσέα να σουτάρει από μακριά αλλά να μην μπορεί να βρει την εστία του Σόμερ, με την μπάλα να καταλήγει ψηλά άουτ.

Μόλις ένα λεπτό μετά, η Ίντερ έφτασε πολύ κοντά στο να ανοίξει το σκορ. Από την εκτέλεση ενός κόρνερ η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στον Τουράμ, ο οποίος την βρήκε με το γόνατο και την έστειλε πλάγια αντί για τα αντίπαλα δίχτυα. Στο 17′ οι φιλοξενούμενοι δοκίμασαν ξανά την τύχη τους, αλλά το σουτ του Σολέ πήγε κατευθείαν στην αγκαλιά του Σόμερ. Στην αντεπίθεση, οι «Νερατζούρι» άλλαξαν υπέροχα την μπάλα αλλά ο Τουράτι έκανε μία απίστευτη επέμβαση στο σουτ του Λαουτάρο Μαρτίνες. Ίντερ

Η Ίντερ προηγήθηκε με το ιστορικό γκολ του Ντιμάρκο

Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε για λίγο και στο 43ο λεπτό μπήκε ένα από τα καλύτερα γκολ στην ιστορία. Ο Φεντερίκο Ντιμάρκο ήταν λίγα μέτρα μπροστά από την μεσαία γραμμή του γηπέδου, πάνω στην γραμμή του πλαγιού. Από εκεί κατάφερε με ένα απίστευτο σουτ να κρεμάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ο οποίος δεν είχε βγει από την εστιά του, και να ανοίξει το σκορ. Με αυτό το καταπληκτικό τέρμα, η Ίντερ πήγε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη, ο Τσαλχάνογλου ευστόχησε από την άσπρη βούλα (48′), έκανε το 2-0 και ουσιαστικά… τελείωσε τον αγώνα. Η Φροζινόνε θα μπορούσε να ξαναμπεί στο ματς, αν το σουτ του Σεντίρα κατέληγε στα δίχτυα και όχι στο δοκάρι της Ίντερ.

Στην υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα, ο ρυθμός έπεσε, με την Ίντερ να κρατάει εύκολα το προβάδισμα που είχε. Έτσι, οι «Νερατζούρι» βρέθηκαν ξανά στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 31 βαθμούς ενώ η Φροζινόνε είναι στην 12η θέση με 15 πόντους.