Ρόι Κιν για Κριστιάνο: «Παραμένει ο καλύτερος επιθετικός του κόσμου»
Άπειρα respect σε Ράις: «Δεν πανηγύρισα… Σεβάστηκα τη μνήμη των πεθαμένων παππούδων μου»
Απίθανος Αντσελότι: «Τελευταία μου δίνουν το χειρότερο δώρο…Μασημένες τσίχλες!»
Εθνική ομάδα: Δεν θέλει κόπο, αλλά τρόπο και… καυτό Ιωαννίδη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Κεφαλιά… κανονιά από τον Ιωαννίδη για το 3-0! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Απλά και όμορφα το 2-0 με τον Κουλιεράκη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Ο Ιωαννίδης είπε… ευχαριστώ για το δώρο και έκανε το 1-0! (vid)
Μαρτίνες: «Πρότυπο για κάθε νέο παιδί ο Κριστιάνο και ο Πέπε!»
Εθνική ομάδα: Αυτούς διάλεξε ο Γιοβάνοβιτς κόντρα στη Φινλανδία!
Ομορφιές στο Ντόρτμουντ: Αντίο στον Χούμελς, επιστροφή Κλοπ και χορταστικό φιλικό με 9 γκολ!
Ιρλανδία – Αγγλία: Ράις και Γκρίλις σκόραραν κόντρα στην παλιά τους εθνική! (vids)
Ξανά πόλος έλξης η Σαουδική Αραβία – Οι κορυφαίες μεταγραφές του καλοκαιριού!
Δεν είναι για όλους η Μπαρτσελόνα: Οι «σπόντες» του Βίτορ Ρόκε
MARCA: Γίνεται «Μίδας» στην Αγγλία ο Χάαλαντ με… ανοιχτή πόρτα για Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Τσέλσι

Τσέλσι – Σίτι: Χάαλαντ, εσείς; Τζάκσον εμείς! (vid)

Δεν υπάρχουν τα όσα έγιναν στο ντέρμπι της Τσέλσι με την Μάντσεστερ Σίτι, με τον Νίκολας Τζάκσον να ισοφαρίζει για τους «Μπλε».

Η Τσέλσι φιλοξένησε την Μάντσεστερ Σίτι για το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής στην Premier League. Το ματς από το πρώτο λεπτό ήταν… τρελό και συνέχισε έτσι για όλη του την διάρκεια.

Από νωρίς και οι δύο ομάδες μπήκαν επιθετικά στο ματς, με την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα να παίρνει το προβάδισμα, με εύστοχη εκτέλεση του Έρλινγκ Χάαλαντ, σε φάση που έχει προηγηθεί επιθετικό φάουλ από τον Νορβηγό επιθετικό στο 25ο λεπτό. Η Τσέλσι όχι μόνο κατάφερε να ισοφαρίσει στο 29′ με τον Τιάγκο Σίλβα, αλλά στο 37ο λεπτό ο Ραχίμ Στέρλινγκ έδωσε το προβάδισμα στους «Μπλε». Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, οι «Πολίτες» μπόρεσαν να κάνουν το 2-2 με τον Ακάνζι. Τσέλσι

Αδιανόητο ματς και νέα ισοφάριση από την Τσέλσι με τον Τζάκσον

Στην επανάληψη ο Χάαλαντ σκόραρε άλλο ένα αμφισβητούμενο γκολ (47′), καθώς δεν είναι ξεκάθαρο αν έχει κάνει χέρι πριν περάσει η μπάλα την γραμμή, αλλά η Τσέλσι μπόρεσε ξανά να ισοφαρίσει.

Στο 67ο λεπτό ο Τζάκσον πήρε το… ριμπάουντ από το σουτ του Γκάλαχερ, έστειλε εύκολα την μπάλα στα δίχτυα και διαμόρφωσε το 3-3.