Οριστικό: Νέος προπονητής της Λίβερπουλ ο Σλοτ!
Ρεάλ: Σκοράρει ο Γκουλέρ στην πρώτη του συμμετοχή ως βασικός στη La Liga! (vid)
Ντε Ρόσι: «Δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω…»!
Ρεάλ Μαδρίτης: Κάθε καλοκαίρι χάνει τον αρχηγό της!
«Μες στη βδομάδα η Μπάγερν θα έχει απόφαση για προπονητή»
Φιγουρίνι ο Μανδάς στη συλλεκτική επετειακή φανέλα της Λάτσιο! (pics)
Μπαρτσελόνα

Μπαρτσελόνα, έχεις θέμα – Την λύτρωσε ο Λεβαντόφσκι, αλλά… δείχνει «Χ»αμένη! (vid

Δεν τα κατάφερε η Μπαρτσελόνα! Η ομάδα του Τσάβι έμεινε στο 1-1 με την Ράγιο Βαγιεκάνο εκτός έδρας, πραγματοποιώντας μια μέτρια εμφάνιση!

Μια ακόμα γκέλα για την Μπαρτσελόνα, η οποία έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με την Ράγιο Βαγιεκάνο και πλέον περιμένει γκέλες των πρωτοπόρων! Κακή αγωνιστική εικόνα από τους Καταλανούς, που πλέον είναι στο -3 από την κορυφή έχοντας όμως ματς παραπάνω!

Από το ξεκίνημα του ματς οι γηπεδούχοι έδειξαν πιο απειλητικοί και στο 10′ ο Λόπεζ σπατάλησε την πρώτη καλή ευκαιρία του ματς, ενώ στο 14′ οι παίκτες της Ράγιο φώναξαν για πέναλτι, όμως διαιτητής και VAR δεν είδαν κάποια παράβαση.

Η πίεση προς τα καρέ της Μπαρτσελόνα αυξανόταν όσο περνούσαν τα λεπτά και στο 39′ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα, με τον Λόπεζ να λέει «ευχαριστώ» στην αμυντική γραμμή της Μπαρτσελόνα που αδράνησε, γράφοντας το 1-0 για την Βαγιεκάνο.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και το 1-0 ήταν το σκορ του πρώτου 45λεπτου, με την ομάδα του Τσάβι να έχει πολλά προβλήματα…

Στο δεύτερο ημίχρονο ο κόουτς των Καταλανών προχώρησε σε αλλαγές όμως δεν βοήθησε καθόλου την αγωνιστική εικόνα της ομάδας του. Στο 57′ ο Πέδρι έχασε μια αδιανόητη ευκαιρία για να ισοφαρίσει, όμως δεν τα κατάφερε.

Η Ράγιο κρατούσε με σχετική ευκολία το υπέρ της αποτέλεσμα και η πίεση στους παίκτες της Μπαρτσελόνα αυξανόταν, καθώς δεν έβρισκαν διαδρόμους για την αντίπαλη εστία. Ωστόσο, ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι έλυσε ξανά τον γόρδιο δεσμό για την ομάδα του, καθώς στο 82′ με κεφαλιά έγραψε το 1-1, το οποίο και ήταν το τελικό σκορ.