PODCAST: Θρυλικό έπος στο «Βίλα Παρκ» and more…
Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)

Σε ύπνωση η Τότεναμ, την… τέζαρε η Βίλα και την προσπέρασε! (vid)

Η Τότεναμ υπέστη τρίτη σερί ήττα, αυτή τη φορά από την Άστον Βίλα με 2-1 μέσα στο Λονδίνο.

Να περάσει ο Νοέμβρης και να μην ξανάρθει για την Τότεναμ! Η ομάδα του Ποστέκογλου πριν ένα μήνα ήταν πρώτη στη βαθμολογία και τώρα… πέμπτη! Τρίτη συναπτή ήττα για τους «σπερς» στο πρωτάθλημα, με την Άστον Βίλα να φεύγει νικήτρια από το Λονδίνο. Ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου, απορίας άξιο πώς δεν το πήρε η Τότεναμ. Τρία ακυρωθέντα γκολ, τρία χαμένα τετ-α-τετ και με κάποιο τρόπο έχασε το ματς…

Η Βίλα του Ουνάι Εμερι είναι φτιαγμένη για μεγάλα πράγματα και το απέδειξε και σήμερα, νικώντας και μάλιστα με ανατροπή, την Τότεναμ μέσα στο Λονδίνο, στο πλαίσιο της 13ης ημέρας στην Premier League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με την γκολάρα του Λο Σέλσο στο 22ο λεπτό, αλλά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους η Βίλα ισοφάρισε με τον Πάου Τόρες και στο 61′ πήρε τη μεγάλη νίκη με τον πρώτο σκόρερ της, Ολι Γουότκινς.

Θυμηθείτε τα γκολ της ανατροπής για τη Βίλα

Η Βίλα με τους τρεις αυτούς βαθμούς δείχνει ικανή να διεκδικήσει έως το τέλος μια θέση στο Champions League την επόμενη αγωνιστική σεζόν. Βρίσκεται στους 28 βαθμούς και στο +2 από τους «πετεινούς» που παραπαίουν κυριολεκτικά. Η ομάδα του Ουνάι Έμερι με έναν εκπληκτικό Εμιλιάνο Μαρτίνες κατάφερε να κρατήσει τα μπόσικα μπροστά στους χιλιάδες φίλους της Τότεναμ. Με το VAR να ακυρώνει τρία γκολ των γηπεδούχων, η πλάστιγγα έγειρε υπέρ των «χωριατών».