Η Κρίσταλ Πάλας ξεφτίλισε με «τεσσάρα» το… φάντασμα της Γιουνάιτεντ! (vid)
Η Κρίσταλ Πάλας γελοιοποιεί τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 4-0 και όσο… γράψει! (vids)
Ένα πράγμα έχει στο μυαλό του ο Μίλερ πριν παίξει στο ανακαινισμένο «Μπερναμπέου»
Ο Ολίσε έκανε… πλάκα στην άμυνα της Γιουνάιτεντ και έβαλε απίθανο γκολ! (vid)
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε… βρώμα για Γκουαρντιόλα και Μπάγερν!
Ο Έμερι συγκίνησε κάθε οπαδό της Άστον Βίλα με τις δηλώσεις του!
Μπέλιγχαμ: «Στη Ρεάλ Μαδρίτης… τερματίζεις το ποδόσφαιρο! Δεν πάει πιο ψηλά μετά!»
Τέλος εποχής στη Γουέστ Χαμ: Φεύγει ο Μόγες!
Ο Αλόνσο… μίλησε – Η Λεβερκούζεν φουλάρει για το αστέρι της Χιρόνα!
Πέρασαν 40 χρόνια… από το ξύλο του Μαραντόνα – Διέλυσε όλη την Μπιλμπάο ο GOAT (vid)
Γιουνάιτεντ: Οι σταρ της ομάδας αποφάσισαν – Αυτόν θέλουν για προπονητή!
Φαν Ντάικ: «Λίβερπουλ, σε αγαπώ! Στην νέα εποχή, εγώ θα είμαι εδώ…»
Τα αστέρια που θα χάσουν (ή και όχι) το Euro 2024!
Ρεάλ, το μεγαλείο σου – Παράταση στον τίτλο… ως ένδειξη σεβασμού!
Ντι Μαρία και στα 36… τους γλεντάς – Βρήκε νέα ομάδα ο πρωταθλητής κόσμου (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ ξανά στην κορυφή με… βασιλικό τρόπο! (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Γρανάδα, πήρε την νίκη με 2-0 και έτσι ανέβηκε ξανά στην κορυφή του ισπανικού Πρωταθλήματος.

Η Ρεάλ Μαδρίτης φιλοξένησε την Γρανάδα, με την ομάδα του Κάρλο Αντσελότι να έρχεται με… φόρα από την τεσάρα κόντρα στην Νάπολι για τους ομίλους του Champions League. Η «Βασίλισσα» δεν δυσκολεύτηκε να πάρει την νίκη με 2-0 και τους τρεις βαθμούς, χωρίς να απειλείται πραγματικά σε κάποιο σημείο του αγώνα.

Η Ρεάλ από την αρχή του αγώνα ήταν ανώτερη και κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο. Οι Μαδριλένοι είχαν την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις στην αντίπαλη εστία. Τελικά, στο 26ο λεπτό του ματς, ο Τόνι Κρόος βρήκε με υπέροχη μπαλιά τον Μπραχίμ Ντίαζ, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει τον Άντρε Φερέιρα και να κάνει το 1-0.

Ο αγώνας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, με την Ρεάλ Μαδρίτης να έχει την κατοχή αλλά να μην μπορεί να δημιουργήσει πραγματικές ευκαιρίες. Λίγο πριν το ημίχρονο, στο 42′, ο Μπραχίμ Ντίαζ με υπέροχο τακουνάκι έδωσε στον Τζουντ Μπέλινγχαμ, αλλά το τελείωμα του Άγγλου μέσου πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι της Γρανάδα. Ρεάλ

Η Ρεάλ πήρε την νίκη και πάτησε πάλι κορυφή

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Κάρλο Αντσελότι βρήκαν γρήγορα το δεύτερο γκολ και έτσι… κλείδωσαν τον αγώνα. Στο 57ο λεπτό, υπήρξε όμορφη συνεργασία και ο Μπραχίμ έβγαλε σε τετ-α-τετ τον Μπέλινγχαμ. Ο «Μπέλι» είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να κάνει μία μεγάλυ επέμβαση και να μην επιτρέπει το γκολ στον Άγγλο, αλλά η μπάλα κατέληξε στον Ροντρίγκο, ο οποίος εύκολα διαμόρφωσε το 2-0.

Η τελευταία ευκαιρία του αγώνα ήρθε στο 74ο λεπτό, όταν ο Μπέλινγχαμ έβγαλε μόνο του στην αντίπαλη περιοχή τον Φεντερίκο Βαλβέρδε, αλλά ο Ουρουγουανός μέσος είδε τον Φερέιρα να κάνει όμορφη απόκρουση. Μέχρι το τέλος του αγώνα δεν άλλαξε η εικόνα του αγώνα αλλά ούτε και το σκορ και έτσι η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε την νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Έτσι, η Ρεάλ είναι ισόβαθμη με την Γρανάδα στην κορυφή της La Liga (38 πόντοι), ενώ ακολουθεί η Ατλέτικο Μαδρίτης στους 31 αλλά με δύο παιχνίδια λιγότερα, και η Μπαρτσελόνα επίσης στους 31 βαθμούς μετά απά 14 ματς.