Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Μαρτύρησε τον Ζιρού ο προπονητής του: «Φεύγει για MLS»
Μάντσεστερ Σίτι

Ξέσπασε ο Χάαλαντ κατά του διαιτητή: «WTF»! (vid)

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ δεν μπορούσε να πιστέψει την απόφαση του διαιτητή στο ντέρμπι κόντρα στην Τότεναμ, και ξέσπασε online μετά την αναμέτρηση.

Η Μάντσεστερ Σίτι φιλοξένησε την Τότεναμ για το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής στην Premier League. Οι «Πολίτες» κυριάρχησαν στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης και έφτασαν πολύ κοντά στην νίκη, αφού στο 81′ νικούσαν με 3-2. Ωστόσο, στο 90ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν και κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Έρλινγκ Χάαλαντ δέχθηκε ένα φάουλ αλλά ο διαιτητής, Σάιμον Χούπερ, άφησε το παιχνίδι να συνεχιστεί, δίνοντας πλεονέκτημα. Ο Νορβηγός επιθετικός έδωσε στον Τζακ Γκρίλις και αυτός έβγαινε σε τετ-α-τετ, αλλά εκείνη την στιγμή ακούστηκε η σφυρίχτρα του ρέφερι, ο οποίος γύρισε την φάση πίσω και τελικό έδωσε την παράβαση πάνω στον Χάαλαντ.

Φυσικά, όλοι έγιναν έξαλλοι, από τον Γκουαρντιόλα και τον Χάαλαντ, μέχρι το κοινό. Φυσικά, όλοι οι «Πολίτες» διαμαρτυρήθηκαν έντονα και στον διαιτητή και στον τέταρτο, αλλά δεν άλλαξε κάτι. Μετά την λήξη του ματς, ο Έρλινγκ Χάαλαντ προχώρησε σε ανάρτηση στα social media. Χάαλαντ

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ δεν έκρυψε τον εκνευρισμό του

Ο 23χρονος επιθετικός δημοσίευσε ένα βίντεο από την συγκεκριμένη φάση και έγραψε χαρακτηριστικά «Wtf», δείχνοντας τον εκνευρισμό του για αυτή την απόφαση, που είναι πολύ πιθανό να στέρησε τρεις κρίσιμους για την συνέχεια του Πρωταθλήματος βαθμούς από την ομάδα του.

Μετά από αυτή την ισοπαλία, η Μάντσεστερ Σίτι βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, με 30 πόντους και έχει από πάνω της την Λίβερπουλ με 31 και την Άρσεναλ με 33 βαθμούς. Ακολουθεί στην τέταρτη θέση η Άστον Βίλα με 29 πόντους και πέμπτη είναι η Τότεναμ, η οποία μετά την αποψινή ισοπαλία έφτασε τους 27 βαθμούς.