Ο Ρόις σε ένα συγκινητικό βίντεο εξήγησε γιατί αποχωρεί από την Ντόρτμουντ! (vid)
ΟΡΙΣΤΙΚΟ: Τέλος από την Ντόρτμουντ ο Ρόις το καλοκαίρι!
Τσέλσι: Οι επτά παίκτες που δε θα φορέσουν ξανά τη φανέλα της!
Τζο Κόουλ: «Ο Βιρτς είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπέλινγχαμ»!
Η Τσέλσι βρήκε τον αντικαταστάτη του Τιάγκο Σίλβα!
Λίβερπουλ

Λίβερπουλ με ψυχή πρωταθλήτριας- Με δύο γκολάρες στο… τέλος ήρθε η νίκη (vid)

Ματσάρα από τις λίγες στο Άνφιλντ! Η Λίβερπουλ επικράτησε με 4-3 της Φούλαμ κάνοντας μια επεισοδιακη ανατροπή

Τεράστια νίκη για την Λίβερπουλ, η οποία και επικράτησε με 4-3 της Φούλαμ σε ένα τρελό ματς στο Άνφιλντ! Ο Άρνολτ έσωσε την ομάδα του Κλοπ και με αυτό το τρίποντο οι reds ανέβηκαν στους 31 βαθμούς.

Ο Αλεξάντερ-Άρνολντ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του με μια απευθείας εκτέλεση φάουλ και στο 20′ έγραψε το 1-0! Η αντίδραση της Φούλαμ όμως ήταν άμεσα και στο 24′ ο Γουίλσον έκανε το 1-1 και έφερε επιπλέον άγχος στους γηπεδούχους.

Παρόλα αυτά ο ΜακΆλιστερ με το ομορφότερο γκολ της καριέρας του έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του Κλοπ με γκολάρα στο 38′. Όμως οι φιλοξενούμενοι… δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη για το πρώτο 45λεπτο και ισοφάρισαν ξανά σε 2-2 με τον Τέτε.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λίβερπουλ είχα τα ηνία του ματς, αλλά δεν μπορούσε να διασπάσει την σκληρή άμυνα της Φούλαμ. Τα λεπτά περνούσαν και το άγχος μεγάλωνε για τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων, που δεν μπορούσαν να βγάλουν αντίδραση με τον κόσμο να είναι δυσαρεστημένος.

Το μεγάλο σοκ για την Λίβερπουλ ήρθε στο 80′ με τον Ριντ να γράφει το 3-2 για την Φούλαμ και να χαρίζει ένα μεγάλο προβάδισμα στην ομάδα του. Πλέον οι συνθήκες είχαν δυσκολέψει απόλυτα για τους γηπεδούχους…

Ο Εντό όμως έφερε ξανά το ματς στα ίσα στο 88′ κάνοντας το 3-3 και πλέον το ματς είχε γίνει ροντέο στα τελευταία λεπτά. Το μεγάλο comeback ολοκληρώθηκε λίγα λεπτά αργότερα με τον Άρνολντ να σημειώνει το 4-3 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς, χαρίζοντας μια επεισοδιακή νίκη στους reds!