Επική «σακούλα» του Σάντσο, αλλά ο Φούλκρουγκ έστειλε την μπάλα στα… πουλιά! (vid)
Ρεσιτάλ αστοχίας η Παρί, με βραχεία κεφαλή η Ντόρτμουντ για τελικό! (vids)
Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Μάντσεστερ Σίτι

Χάαλαντ: «Αυτό με έκανε και χαμογέλασα για πρώτη φορά σήμερα»! (pic)

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ είναι ακόμα έξαλλος με την διαιτητική απόφαση που πιθανότατα στέρησε από την Μάντσεστερ Σίτι τους τρεις βαθμούς κόντρα στην Τότεναμ, όμως φαίνεται πως επιτέλους... βρήκε ξανά το χαμόγελό του.

Η Μάντσεστερ Σίτι φιλοξένησε την Τότεναμ σε ένα μεγάλο ντέρμπι για την Premier League. Τελικά, μετά από πολλές ευκαιρίες και αρκετά γκολ (3-3), οι δύο ομάδες μοιράστηκαν την βαθμό της ισοπαλίας και έκαναν ένα… δώρο στην Άρσεναλ. Ωστόσο, ο αγώνας σημαδεύτηκε από την απόφαση του διαιτητή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Ο αγώνας ήταν αρκετά συναρπαστικός και κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό, με τον Γκρίλις να παίρνει τη μπάλα και να κατευθύνεται προς την εστία των «Πετειτών» στις καθυστερήσεις. Ωστόσο, ο διαιτητής, Σάιμον Χούπερ, διέκοψε τον ματς και έδωσε φάουλ πάνω στον Έρλινγκ Χάαλαντ. Αρχικά, ο διαιτητής είχε αφήσει το πλειονέκτημα, κάτι που οδήγησε τον Χάαλαντ να προσεγγίσει με οργή τον ρέφερι στον αγωνιστικό χώρο. Κατά τη λήξη του αγώνα, ο Χάαλαντ είπε και στον Λο Σέλσο της Τότεναμ να «πάει να γ@μηθεί», καθώς αποχωρούσε από τον αγωνιστικό χώρο. Χάαλαντ

Ο Χάαλαντ κατάφερε να… χαμογελάσει ξανά

Όμως, ο Νορβηγός επιθετικός φαίνεται πως πλέον είναι κάπως πιο ήρεμος, κάτι που έδειξε και με μία ανάρτηση στο «X». Πιο συγκεκριμένα, ο Χάαλαντ ανέβασε ένα μία εικόνα με τον εαυτό του στον πίνακα «Κραυγή» του Έντβαρτ Μουνκ. Μαζί με την φωτογραφία, ο 23χρονος στράικερ έγραψε: «Wtf, αυτό με έκανε να χαμογελάσω για πρώτη φορά σήμερα».

Η Μάντσεστερ Σίτι κυριάρχησε στον αγώνα απέναντι στην Τότεναμ και έχασε πολλές ευκαιρίες για να… καθαρίσει το παιχνίδι. Μάλιστα, ο Έρλινγκ Χάαλαντ γνωρίζει πως θα μπορούσε να είχε βοηθήσει περισσότερο τους «Πολίτες», αφού έχασε μία ανεπανάληπτη ευκαιρία, στέλνοντας την μπάλα δίπλα από το δοκάρι, ενώ ήταν ξεμαρκάριστος από το σημείο του πέναλτι.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, που βρίσκεται τώρα τρεις πόντους πίσω από την πρώτη Άρσεναλ, θα επιδιώξει να επιστρέψει στις νίκες την Τετάρτη, όταν θα αντιμετωπίσει την Άστον Βίλα στο Βίλα Παρκ.