Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
O Μπαένια της Βιγιαρεάλ μας χάρισε την… διπλή σακούλα της σεζόν (vid)

Έπαθε κι έμαθε από νεοφώτιστη η Λίβερπουλ, εκ νέου στη σκιά της Άρσεναλ! (vid)

Η γκέλα από τη Λούτον ήταν διδακτική για τη Λίβερπουλ η οποία πέρασε με νίκη 2-0 από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.

Η Λίβερπουλ αγχώθηκε κατά διαστήματα, αλλά πήρε αυτό που έπρεπε από την έδρα της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Στο «Μπράμαλ Λέιν» η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ δεν έκανε και την καλύτερή της εμφάνιση. Είχε την απουσία του Άλισον ξανά, ο Τσιμίκας ήταν στον πάγκο με τον Γκόμες στο αριστερό άκρο της άμυνας. Το τελικό 2-0 έρχεται να δώσει τρίποντο στους «κόκκινους» που επιστρέφουν στο -2 από την πρωτοπόρο, Άρσεναλ.

Η πρώτη κλασική ευκαιρία άνηκε στους γηπεδούχους, με τον ΜακΆτι να νικιέται σε τετ-α-τετ από τον Κέλεχερ στο 12ο λεπτό. Εν γένει το πρώτο ημίωρο ήταν ισορροπημένο με τις δυο ομάδες να παίζουν πιο πολύ τακτικά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε ρόλο σέντερ φορ τον Κόντι Χάκπο ο οποίος δεν φάνηκε σχεδόν καθόλου απόψε στο Σέφιλντ.

Κάνε LIKE στη σελίδα μας στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας Image

Ο αρχηγός της Λίβερπουλ το… έσταξε

Η πρώτη φορά που η μπάλα πήγε στα δίχτυα ήταν στο 37ο λεπτό. Το κόρνερ του Τρεντ Αλεξάντερ-Άρνολντ είχε αποδέκτη της μπάλας τον Βίρτζιλ Φαν Ντάικ. Ο Ολλανδός αρχηγός της Λίβερπουλ ολομόναχος την έστειλε στα δίχτυα πλασάροντας με τη μία. Με τον Σαλάχ σε ρηχά νερά, το ματς δεν έδειχνε να καθαρίζει. Το εύθραυστο 0-1 παρέμενε και έδινε δικαιώματα στη Σέφιλντ να ελπίζει για βαθμό.

Η γηπεδούχος ομάδα ανέβηκε στον αγωνιστικό χώρο και έκανε τις ευκαιρίες της. Η αστοχία, ο Κέλεχερ ή οι αμυνόμενοι των «κόκκινων» κράτησαν το μηδέν. Για να έρθει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντόμινικ Σζομποσλάι να διαμορφώσει με ωραίο πλασέ το τελικό 0-2.