To μεγαλείο της κάθετης του Κρόος φαίνεται σε δύο φωτογραφίες! (pics)
H τρίχα… κάγκελο: Όλη η Ευρώπη υποκλίθηκε στο κορεό της Μπάγερν Μονάχου! (vid)
O Βινίσιους μόλις έκανε το 2-2 τα… έδειξε στον κόσμο της Μπάγερν Μονάχου! (vid)
Μπάγερν- Ρεάλ: Μία Τιτανομαχία που τα είχε όλα εκτός από… νικητή! (vids)
Champions League: Μέσα σε λίγα λεπτά η Μπάγερν κάνει την ανατροπή με Σανέ- Κέιν! (vids)
Champions League: Ο Σανέ θα κάνει καιρό να ξεχάσει πως έχασε αυτό το γκολ κόντρα στον Λούνιν! (vid)
Μίκελ Αρτέτα, 2024
Champions League: Μαγική μπαλιά από Κρόος και ιδανικό τελείωμα από Βινίσιους! (vid)
«Πουτ@ν@ Μπαρτσελόνα» τραγούδαγαν μαζί φίλοι της Ρεάλ και της Μπάγερν! (vid)
Το πήρε απόφαση η Μπαρτσελόνα: Το καλοκαίρι πάει για ΜΕΓΑΛΟ κόλπο- γκρόσο!
Η La Liga εξόντωσε την Ατλέτικο με την ποινή της!
Μπάγερν – Ρεάλ: Οι ενδεκάδες του σούπερ ντέρμπι του Μονάχου! (pics)
Λουίς Ενρίκε: «Στην Παρί όλα είναι πίεση»!
Ιστορικός Χάαλαντ, ο πρώτος ποδοσφαιριστής στο «Clash of Clans»! (pic)
Τεν Χαγκ, Γιουνάιτεντ, Πότερ, Άγιαξ: Οι Άγγλοι πήραν το… μπλέντερ και τα ανακάτεψαν όλα!
Serie A

Με σπασμένα φρένα η Ίντερ και ξανά στο ιταλικό ρετιρέ! (vid)

Με το εμφατικό 4-0 νίκησε την Ουντινέζε η Ίντερ του Σιμόνε Ιντζάγκι στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Serie A.

Μια ντουζίνα νίκες μετρά πλέον η Ίντερ στο πρωτάθλημα ανεβαίνοντας ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας της Serie A. Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι διέλυσε με 4-0 την Ουντινέζε και τη «βύθισε» στη 16η θέση. Ο σύλλογος από το Ούντινε μαζί με την ουραγό Σαλερνιτάνα μετρούν μόλις από μια νίκη. Αλλά στην πρώτη περίπτωση ας όψεται οι εννιά ισοπαλίες… Από την πλευρά της η ομάδα του Μιλάνου ανέβηκε στους 38 βαθμούς και στο +2 από τη Γιουβέντους.

Ουσιαστικά η σεμνή τελετή στο «Τζουζέπε Μεάτσα» είχε λήξει από το πέρας του πρώτου ημιχρόνου. Και απλώς οι δεκάδες χιλιάδες τιφόζι των «νερατζούρι» ανέμεναν την τελική εικόνα του σκορ. Το οποίο άνοιξε ο Τσαλχάνογλου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 37ο λεπτό. Το 2-0 πέτυχε με ωραίο σουτ με τη μία ο Ντιμάρκο στο 42′ που δείχνει άκρως φορμαρισμένος το τελευταίο διάστημα. Ο Μάρκους Τουράμ ήταν ο σκόρερ του τρίτου γκολ της Ίντερ στο 44ο λεπτό της συνάντησης με κοντινή προβολή ύστερα από γύρισμα του Μχιταριάν.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Κατέβασε στροφές η Ίντερ, γκολάρα ο Λαουτάρο

Στο δεύτερο μέρος ο Ιντζάγκι προέβη σε ορισμένες αλλαγές δεδομένου και του 3-0. Προκειμένου προφανώς να προφυλάξει ορισμένους παίκτες του ενόψει του αγώνα της Τρίτης στο Champions League. Mιλάμε για το ντέρμπι κορυφής με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ στο Μιλάνο.

Από τους σκόρερ πάντως έλειψε ο Λαουτάρο Μαρτίνες, όχι για πολύ όμως. Ο Αργεντίνος άσος της Ίντερ με εκπληκτικό διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 4-0.