Ατλέτικο Μαδρίτης: Πάει για… λίφτινγκ στην επίθεση το καλοκαίρι!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Το μεγάλο πρόβλημα με Ράσφορντ!
Η Ίντερ πήρε το πρωτάθλημα και… χαλάρωσε! (vid)
Ξεκάθαρος ο Τσάβι: «Ας ξεχάσουμε γρήγορα τη φετινή σεζόν που ήταν σκέτη ντροπή»
Δυνάστης της Ρεάλ ο Φλορεντίνο Πέρεθ, ξεπέρασε τον αείμνηστο Σαντιάγο Μπερναμπέου!
«Τάπωσε» τον Ρόι Κιν ο Χάαλαντ με απαξιωτική ατάκα!
Μεγάλη κίνηση από την Μπαρτσελόνα: Υποκλίθηκε στη Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Γιουβέντους

Είχε Κιέζα αλλά… τίποτα άλλο η Γιουβέντους – Κυρίαρ«Χ»η η Τζένοα! (vid)

Η Γιουβέντους δυσκολεύτηκε απέναντι στην Τζένοα και τελικά κατάφερε να πάρει μόνο τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν στον αγώνα.

Η Τζένοα φιλοξένησε τη Γιουβέντους, έχασε πολλές ευκαιρίες και τελικά ανάγκασε τη «Γηραιά Κυρία» να χάσει δύο βαθμούς, με τον δείκτη του σκορ να μένει στο 1-1.

Η Τζένοα ήταν αυτή που προσπάθησε να απειλήσει πρώτη, με τον Μαλινόφσκι να δοκιμάζει το πόδι του μέσα από την περιοχή αλλά να στέλνει την μπάλα αρκετά άουτ (5′). Δέκα λεπτά μετά περίπου, στο 16′, οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο 1-0, αλλά την τελευταία στιγμή η άμυνα της Γιουβέντους απομάκρυνε την μπάλα.

Η «Γηραιά Κυρία» στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης είδε τον Βλάχοβιτς να μπαίνει μέχρι την αντίπαλη περιοχή αλλά να στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία και λίγο αργότερα έγινε το 0-1. Στο 26′ ο Κιέζα κέρδισε το πέναλτι από τον Μαρτίνες, το εκτέλεσε ο ίδιος και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να ανοίξει το σκορ. Γιουβέντους

Η Γιουβέντους έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς

Στο 33′ ο Ντανίλο έβαλε το σώμα του και δεν επέτρεψε στην Τζένοα να ισοφαρίσει, ενώ στο 40′ και ο Μπρέμερ απομάκρυνε την μπάλα, με τον Τζούνιορ να μην καταφέρνει να σκοράρει.

Στην επανάληψη, η Τζένοα κατάφερε να ισοφαρίσει με το… καλημέρα, με τον Γκούντμουντσον να σκοράρει από κοντινή απόσταση μετά την κεφαλιά-πάσα του Εκουμπάν (47′). Η Γιουβέντους προσπάθησε να αποκτήσει ξανά το προβάδισμα, αλλά το σουτ του ΜακΚένι πέρασε δίπλα από την εστία, μετά τη σέντρα του Κιέζα.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν τα επόμενα λεπτά, αλλά η άμυνα της «Γιούβε» πάντα απομάκρυνε τον κίνδυνο. Η Τζένοα έχασε πολλαπλές ευκαιρίες με τους Μαλινόφσκι, Μπάντελ και Μπάνι αλλά δεν κατάφερε ποτέ να κάνει την ολική ανατροπή. Το 1-1 έμεινε μέχρι τη λήξη του αγώνα και έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας.