Σέντρα… διαμάντι του Κουλουσέφσκι, κεφαλία «οβίδα» του Ριτσάρλισον και 1-0 η Τότεναμ! (vid)
Τότεναμ

Η Τότεναμ κατάφερε να προηγηθεί στις καθυστερήσεις απέναντι στη Νότιγχαμ Φόρεστ, με το τέρμα του Ριτσάρλισον.

15.12.2023 | 23:01

Η Νότιγχαμ Φόρεστ υποδέχθηκε την Τότεναμ, στη μάχη των… Ελλήνων. Η ομάδα του Μαρινάκη ήθελε τη νίκη για να απομακρυνθεί και άλλο από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ αυτή του Ποστέκογλου ώστε να πλησιάσει περισσότερο στην κορυφή.

Οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν καλά στο πρώτο ημίχρονο και όλα έδειχναν πως θα κατάφερναν να πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στην ισοπαλία. Ωστόσο, στις καθυστερήσεις του πρώτου σαρανταπενταλέπτου, η Τότεναμ κατάφερε να ανοίξει το σκορ και να πάρει το προβάδισμα.

Η Τότεναμ προηγήθηκε κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ

Ο Κουλοσέφσκι πήρε την μπάλα από πλαϊνή θέση και έβγαλε μία εκπληκτική σέντρα στον Ριτσάρλισον,  ο οποίος με την κεφαλιά του δεν άφησε κανένα περιθώριο στον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 0-1.