Η πιο δύσκολη απόφαση για τον Σάντσο έρχεται ΤΩΡΑ!
Άστον Βίλα… τρελαίνεις – Η πρώτη κίνηση μετά την επιστροφή στο Champions League!
Η «Athletic» αποκάλυψε γιατί κανείς στην Premier League δεν… ακουμπάει τη Σίτι, παρά τις 115 παραβιάσεις!
Άρσεναλ: «Κλείδωσαν» οι δύο φορ – Ο Αρτέτα βρήκε το… κλειδί για τον τίτλο!
Ο Φρίμπονγκ… τρελάθηκε μετά το αήττητο πρωτάθλημα της Λεβερκούζεν και μοιράζει δαχτυλίδια! (pic)
Χάβερτς τώρα φοβήθηκαν όλοι – «Έρχεται η Άρσεναλ! Θα πετύχουμε σπουδαία πράγματα» (pic)
Αντσελότι τους κάνεις “μάγια”: «Δεν έπαιζα καθόλου, αλλά… με τρέλαινε» (pic)
Η Γιουνάιτεντ… ψωνίζει ξανά από τον Άγιαξ – Εντολή του Τεν Χαγκ!
Ο Ντε Τζέρμπι μίλησε – Βρήκε την νέα του ομάδα και… τους αφήνει τέζα!
Επίσημο: ΜVP της Bundesliga το διαμάντι της Λεβερκούζεν – Τον θέλει όλη η Ευρώπη (vid)
Ίντερ: Το εκπληκτικό κορεό 75.000 οπαδών της πρωταθλήτριας Ιταλίας (vid)
Ρόντρι: «Η Άρσεναλ δεν έχει στόφα πρωταθλητή – Είχε έρθει στο Έτιχαντ για την ισοπαλία»
Το τραβηγμένο… από τα μαλλιά σενάριο της Mirror με παίκτη της Λίβερπουλ και τη Ρεάλ Μαδρίτης
Ντόρτμουντ

Ντόρτμουντ, εδώ δεν είναι… Champions League – Τρίτο σερί ματς χωρίς νίκη!

Η Ντόρτμουντ δεν τα κατάφερε ούτε κόντρα στην Άουγκσμπουργκ, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1!

Συνεχίζει η κατρακύλα της Ντόρτμουντ στην Bundesliga, καθώς δεν τα κατάφερε ούτε κόντρα στην Άουγκσμπουργκ εκτός έδρας, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1. Στο -10 από την κορυφή οι Βεστφαλοί και τρίτο σερί ματς χωρίς τρίποντο!

Η Άουγκσμπουργκ προσπάθησε να απειλήσει από νωρίς την εστία των φιλοξενούμενων, που μπήκαν υπνωτισμένοι στο ματς και το πλήρωσαν. Στο 23′ ο Ντεμίροβιτς εκμεταλλεύτηκε το τραγικό αμυντικό λάθος των Βεστφαλών και με σχετική ευκολία έραψε το 1-0.

Στην συνέχεια η Ντόρτμουντ αφυπνίστηκε και πήρε μέτρα στο γήπεδο δημιουργώντας επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από την εστία της Άουγκσμπουργκ,

Στο 35′ ο Μάλεν έφερε το ματς στα ίσα… και έδωσε ανάσα στους φιλοξενούμενους. Το 1-1 ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, σε ένα ματς με πολύ ωραίο και γρήγορο ρυθμό και φάσεις.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ντόρτμουντ είχε την κατοχή της μπάλας και έδειχνε να το θέλει παραπάνω, ενώ οι γηπεδούχοι προσπαθούσαν κυρίως με αντεπιθέσεις να δημιουργήσουν κάποια προβλήματα στους Βεστφαλούς.

Παρόλα αυτά ήταν ιδιαίτερα προσεκτικές στα αμυντικά τους καθήκοντα! Στο 82′ ο επιθετικός της Ντόρτμουντ σπατάλησε μια μοναδική ευκαιρία για το 2-1 και πλέον τα λεπτά περνούσαν και το άγχος για την Ντόρτμουντ μεγάλωνε, καθώς “καιγόταν” για το τρίποντο.

Στο 86′ ο Μάλεν έχασε μια ακόμα τεράστια ευκαιρία από πολύ κοντά, κάνοντας τον προπονητή του να… μην μπορεί να το πιστέψει, ενώ στο 88′ ο ίδιος παίκτες έκανε τακουνάκι από κοντινή απόσταση, ωστόσο δεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

Το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ σε μια ακόμα γκέλα για την Ντόρμτουντ…