Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Μαρτύρησε τον Ζιρού ο προπονητής του: «Φεύγει για MLS»
Primera División

Ψυχρολουσία για τη λαβωμένη Ατλέτικο από έναν πρώην της Ρεάλ! (vid)

(Χ)ορταστικό το μαδριλένικο ματς της Ατλέτικο με τη Χετάφε, με το τελικό σκορ να δείχνει 3-3 στο «Μετροπολιτάνο»!

Η ιστορική βραδιά του Αντουάν Γκριεζμάν δεν συνδυάστηκε με νίκη για την Ατλέτικο Μαδρίτης. Μιας και η Χετάφε επιβεβαίωσε πως είναι εξαιρετικά δουλεμένη ομάδα από τον Μπορδαλάς ο οποίος ήταν τιμωρημένος και παρακολουθούσε το ματς από τα επίσημα του «Μετροπολιτάνο». Το σκορ στην αναμέτρηση δεν θα το παίζατε στο στοίχημα σίγουρα… Η Χετάφε απέσπασε ισοπαλία 3-3 χάρη σε δυο γκολ του Μπόρχα Μαγιοράλ, ενός πρώην ποδοσφαιριστή της Ρεάλ Μαδρίτης!

Ο Ισπανός επιθετικός έφτασε τα 12 γκολ στη φετινή La Liga, τα περισσότερα για τη Χετάφε στις πρώτες 18 αγωνιστικές του ισπανικού πρωταθλήματος. Ξεπερνώντας τα 10 του Ρομπέρτο Σολδάδο από τη σεζόν 2009-10.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας Image

Με 10 η Ατλέτικο από το πρώτο μέρος

Η ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε έπρεπε να αντιμετωπίσει αριθμητικό μειονέκτημα από το 38ο λεπτό. Όταν ο Στέφαν Σάβιτς αντίκρισε δεύτερη κίτρινη (η πρώτη στο 15′) και άφησε τους συμπαίκτες του δίχως τον ίδιο. Παρόλα αυτά, ο Αντουάν Γκριεζμάν βρήκε τον τρόπο να ανοίξει το σκορ στο 44ο λεπτό ύστερα από ασίστ του Ρικέλμε.

Το 1-1 ήρθε για τη Χετάφε στο 53ο λεπτό με το πρώτο γκολ στο ματς από τον Μαγιοράλ. Η είσοδος του Μοράτα στο ματς άλλαξε τις ισορροπίες και έδωσε ξανά προβάδισμα στους «ροχιμπλάνκος», δέκα λεπτά μετά την ισοφάριση της Χετάφε. Η ωραία ενέργεια του Γιορέντε και η σέντρα του οδήγησε στο 2-1 του Μοράτα με κεφαλιά. Image

Ιστορικός Γκριεζμάν, ισοφάρισε τον αείμνηστο, Λουίς Αραγονές

Μολονότι είχε παίκτη λιγότερο, η Ατλέτικο έδειχνε ψυχωμένη και έτοιμη για τη νίκη. Ειδικά από τη στιγμή που ο Αντουάν Γκριεζμάν με πέναλτι έκανε το 3-1 και έφτασε τα 173 γκολ με τη φανέλα της Ατλέτικο. Στα όσα σταμάτησε ο θρυλικός Λουίς Αραγονές! Ωστόσο, η χαρά αυτή δεν διήρκησε για πολύ και εξελίχθηκε σε πίκρα…

Ο Ροντρίγκες μείωσε για τη Χετάφε στο 87ο λεπτό και τα φίδια έζωναν τους γηπεδούχους. Το χέρι του Ρικέλμε στην περιοχή δεν μπορούσε να μην γίνει αντιληπτό και έτσι οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Μαγιοράλ για το τελικό 3-3! Έτσι, η Ατλέτικο πήγε στους 35 βαθμούς όσους έχει κι η Μπαρτσελόνα ούσα στο -7 από τη Ρεάλ και στο -9 από την πρωτοπόρο, Χιρόνα.