PODCAST: Θρυλικό έπος στο «Βίλα Παρκ» and more…
Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι

Σίτι: Ο τρόπος που ο Γκουαρντιόλα… ξύπνησε τους παίκτες του κόντα στην Έβερτον!

Η Μάντσεστερ Σίτι κατάφερε να κάνει την ανατροπή κόντρα στην Έβερτον και ο Φιλ Φόντεν αποκάλυψε τα όσα είπε ο Πεπ Γκουαρντιόλα στο ημίχρονο.

Ο Φιλ Φόντεν αποκάλυψε πώς ο Πεπ Γκουαρντιόλα έκανε τους παίκτες του, κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου, να θυμηθούν γιατί είναι Παγκόσμιοι Πρωταθλητές, μετά το γκολ που δέχτηκε η Μάντσεστερ Σίτι από την Έβερτον. Οι «Πολίτες» είχαν κερδίσει με 4-ο τη Φλουμινέσε στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων αλλά συνάντησαν δυσκολίες κόντα στα «Ζαχαρωτά». Τελικά, όμως, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 3-1.

«Ο προπονητής το τόνισε πολύ στο ημίχρονο, να συνεχίσουμε να πιστεύουμε. Δεν έχουμε αυτό το σήμα επάνω μας χωρίς λόγο, οπότε πρέπει να πιστεύουμε στον εαυτό μας επειδή είμαστε μια κορυφαία ομάδα», δήλωσε ο Φόντεν στο «Amazon Prime». «Νόμιζα ότι παίξαμε πραγματικά καλά στο πρώτο ημίχρονο και φαίνεται να είναι η ίδια ιστορία με προηγούμενα παιχνίδια».

Η Μάντσεστερ Σίτι ξεπέρασε το γκολ του Τζακ Χάρισον κόντρα στη ροή του αγώνα και κυριάρχησε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Φόντεν ισοφάρισε με ένα δυνατό, χαμηλό σουτ από το όριο της περιοχής και ο Χούλιαν Άλβαρες με πέναλτι ολοκλήρωσε την ανατροπή. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπερνάρντο Σίλβα, ο οποίος «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς για την ομάδα του. Σίτι

Ο Φόντεν αποκάλυψε τις δηλώσεις του Γκουαρντιόλα

«Στο δεύτερο μέρος, έπος. Νομίζω ότι τους εξουδετερώσαμε με τον τρόπο που παίξαμε» πρόσθεσε ο Φόντεν. «Θέλω να επαινέσω την Έβερτον, γιατί πιστεύω ότι τα πήγαιναν πραγματικά καλά τελευταία και είναι μια κορυφαία ομάδα. Το καθιστούν δύσκολο. Είμαι πραγματικά χαρούμενος με το αποτέλεσμα. Είναι ένα δύσκολο μέρος για να έρθεις».

Η Μάντσεστερ Σίτι έχει κερδίσει τα τελευταία οκτώ παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις στο Γκούντισον Παρκ. Την τελευταία φορά που δεν κέρδισαν ήταν στην πρώτη σεζόν του Ισπανού κόουτς το 2017, όταν ηττήθηκαν με 4-0. Η Σίτι κέρδισε μόνο για δεύτερη φορά σε επτά παιχνίδια της Premier League και θα επιδιώξει να κάνει ένα σερί, με τον επόμενο αγώνα να είναι εντός έδρας με τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ.