Η Ντόρτμουντ έγραψε ιστορία: Πέντε γερμανικές ομάδες στο επόμενο Champions League
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Η μάχη των «Κέρβερων» (vid)
Εδώ να μείνεις: Η Ρεάλ Μαδρίτης αποφάσισε την παραμονή του Μόντριτς
Η Ρεάλ έκανε πραγματικότητα τον… εφιάλτη του Τούχελ! (pic & vid)
Ρεάλ Μαδρίτης

Η Ρεάλ Μαδρίτης ισοφάρισε την Ατλέτικο με τον Ρούντιγκερ! (vid)

Η Ρεάλ Μαδρίτης πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει γρήγορα την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Ατλέτικο Μαδρίτης και Ρεάλ Μαδρίτης έτυχαν να αναμετρηθούν στο Κύπελλο Ισπανίας αλλά πρώτα οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν για το Super Cup, σε ένα ντέρμπι με πολλά γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Οι τυπικά φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ. Στο 7ο λεπτό, η Ατλέτικο κέρδισε ένα κόρνερ και ο Αντουάν Γκριεζμάν ανέλαβε την εκτέλεση. Ο Ερμόσο βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή και έτσι με το κεφάλι έκανε το 0-1. Ωστόσο, το προβάδισμα της ομάδας του δεν κράτησε για πολύ. Ρεάλ

Η Ρεάλ ισοφάρισε γρήγορα το ματς

Η Ρεάλ στο 2οο λεπτό κέρδισε ένα κόρνερ. Ο Λούκα Μόντρις γέμισε την μπάλα και ο Αντόνιο Ρούντιγκερ πήδηξε πιο ψηλά από όλους. Δε δυσκολεύτηκε έτσι να πάρει την κεφαλιά και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Έτσι, οι παίκτες του Κάρλο Αντσελότι έφεραν γρήγορα στα ίσα το ματς, χωρίς να επηρεάζονται από το γρήγορο γκολ της Ατλέτικο.