Ρόι Κιν για Κριστιάνο: «Παραμένει ο καλύτερος επιθετικός του κόσμου»
Άπειρα respect σε Ράις: «Δεν πανηγύρισα… Σεβάστηκα τη μνήμη των πεθαμένων παππούδων μου»
Απίθανος Αντσελότι: «Τελευταία μου δίνουν το χειρότερο δώρο…Μασημένες τσίχλες!»
Εθνική ομάδα: Δεν θέλει κόπο, αλλά τρόπο και… καυτό Ιωαννίδη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Κεφαλιά… κανονιά από τον Ιωαννίδη για το 3-0! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Απλά και όμορφα το 2-0 με τον Κουλιεράκη! (vid)
Ελλάδα – Φινλανδία: Ο Ιωαννίδης είπε… ευχαριστώ για το δώρο και έκανε το 1-0! (vid)
Μαρτίνες: «Πρότυπο για κάθε νέο παιδί ο Κριστιάνο και ο Πέπε!»
Εθνική ομάδα: Αυτούς διάλεξε ο Γιοβάνοβιτς κόντρα στη Φινλανδία!
Ομορφιές στο Ντόρτμουντ: Αντίο στον Χούμελς, επιστροφή Κλοπ και χορταστικό φιλικό με 9 γκολ!
Ιρλανδία – Αγγλία: Ράις και Γκρίλις σκόραραν κόντρα στην παλιά τους εθνική! (vids)
Ξανά πόλος έλξης η Σαουδική Αραβία – Οι κορυφαίες μεταγραφές του καλοκαιριού!
Δεν είναι για όλους η Μπαρτσελόνα: Οι «σπόντες» του Βίτορ Ρόκε
MARCA: Γίνεται «Μίδας» στην Αγγλία ο Χάαλαντ με… ανοιχτή πόρτα για Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Νάπολι

Επιτέλους, μίλησε η ψυχή της πρωταθλήτριας – Νίκη στο 96′ για την Νάπολι! (vid)

Τρελή νίκη για την Νάπολι.... η οποία χρειάστηκε το buzzer-beater του Ραχμάνι για να επιστρέψει στις νίκες!

Η Νάπολι… τα χρειάστηκε, αλλά εν τέλει κατάφερε να πάρει ένα σπουδαίο και τρελό τρίποντο κόντρα στην Σαλερνιτάνα επικρατώντας με 2-1 εντός έδρας, χάρη στο γκολ του Ραχμάνι στο 96΄!Επιστροφή στις νίκες μετά από τρία σερί αρνητικά αποτελέσματα για την πρωταθλήτρια Ιταλίας! Στους 31 βαθμούς οι Ναπολιτάνοι

Η Νάπολι για μια ακόμη φορά δεν ξεκίνησε καλά το ματς και δεν έδειξε… πως θα είναι το “αφεντικό”. Αντιθέτως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πίεζαν και έδειχναν μεγαλύτερα διάθεση για να μπουν στην αντίπαλη περιοχή.

Μάλιστα, στο 29′ η Σαλερνιτάνα μπήκε μπροστά στο σκορ με ένα πανέμορφο γκολ από τον Καντρέβα! Ο πολύπειρος σταρ των φιλοξενούμενων σημείωσε ένα απίθανο τέρμα, καθώς με μια σουτάρα εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!

Οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεση τους μετά το γκολ της Σαλερνιτάνα και ήθελαν ένα γκολ πριν το τέλος του πρώτου 45λεπτου… όπως και έγινε. Ο ρέφερι με την βοήθεια του VAR καταλόγισε πέναλτι υπέρ της Νάπολι και ο Πολιτάνο σκόραρε από την άσπρη βούλα για το 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νάπολι δεν είχε άλλη λύση από το να πιέσει για να βρει το γκολ της ανατροπής, καθώς το τρίποντο ήταν μονόδρομος για την ομάδα του Ματζάρι. Παρόλα αυτά δεν μπόρεσε να… κάνει κάποια σπουδαία φάση στο πρώτο ημίωρο της επανάληψης και δεν δημιούργησε επικίνδυνες φάσεις, κάτι που έφερε επιπλέον γκρίνια στις κερκίδες.

Όλα έδειχναν πως το 1-1 θα μείνει μέχρι το τέλος, όμως στο 96′ ο Ραχμάνι εκμεταλλεύτηκε το κενό στην άμυνα των φιλοξενούμενων και με σουτ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1, σε ένα γκολ που πανηγυρίστηκε έξαλλα από όλους, καθώς έδωσε ανάσα… στον σύλλογο.