Η Ίντερ πήρε το πρωτάθλημα και… χαλάρωσε! (vid)
Ξεκάθαρος ο Τσάβι: «Ας ξεχάσουμε γρήγορα τη φετινή σεζόν που ήταν σκέτη ντροπή»
Δυνάστης της Ρεάλ ο Φλορεντίνο Πέρεθ, ξεπέρασε τον αείμνηστο Σαντιάγο Μπερναμπέου!
«Τάπωσε» τον Ρόι Κιν ο Χάαλαντ με απαξιωτική ατάκα!
Μεγάλη κίνηση από την Μπαρτσελόνα: Υποκλίθηκε στη Ρεάλ Μαδρίτης! (pic)
Αλ Νασρ: On fire o Κριστιάνο με το «τέλειο» χατ-τρικ! (vids)
Στη Ρεάλ Μαδρίτης πρώτα γέλασαν με τα χάλια της Μπαρτσελόνα και μετά πανηγύρισαν το πρωτάθλημα! (pic)
Διπλό δώρο* Πάσχα από την Betsson
Με «ντόρτια» στην Μπαρτσελόνα έστεψε πρωταθλήτρια τη Ρεάλ η Χιρόνα και πέρασε στο Champions League! (vid)
Ο Χάαλαντ ΓΛΕΝΤΗΣΕ τη Γουλβς και «βλέπει» το Πρωτάθλημα! (vid)
Χιρόνα – Μπαρτσελόνα: Μαγικός Πόρτου και η Ρεάλ ήδη πανηγυρίζει! (vids)
Στην Premier League η Ίπσουιτς μετά από 22 χρόνια!
Χατ-τρικ στο ημίχρονο από τον Χάαλαντ και «καθαρίζει» η Σίτι τη Γουλβς! (vids)
Και ποιος δεν δάκρυσε με τη χειρονομία του Ρόις στο τέλος! (vids)
Η Ρεάλ νίκησε, αλλά ήδη ετοιμάζεται για Μπάγερν! (vid)
Παρί Σεν Ζερμέν

Παρί: Νέο… πάρτι του Μπαπέ και καλεσμένους Ράμος και Μαγιούλου κόντρα στην Ορλεάνς! (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν είχε ένα εύκολο βράδυ για το Κύπελλο Γαλλίας κόντρα στην Ορλεάνς, κερδίζοντας με 1-4.

Η Παρί Σεν Ζερμέν στοχεύει και φέτος, όπως και κάθε χρονιά, σε όλα τα τρόπαια. Στο Πρωτάθλημα η ομάδα του Λουίς Ενρίκε είναι πρώτη και με διαφορά και φαντάζει δύσκολο να μην το κατακτήσει. Στους «16» του Champions League, οι Γάλλοι θα αναμετρηθούν με τη Ρεάλ Σοσιεδάδ και αποτελούν το απόλυτο φαβορί του ζευγαριού. Για το Κύπελλο, η Παρί αγωνίστηκε εκτός έδρας με την Ορλεάνς και πήρε μία άνετη πρόκριση με 1-4.

Η Παρί Σεν Ζερμέν ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα, αλλά δυσκολευόταν να βρει χώρους στην επίθεση. Τελικά, το πρώτο γκολ του ματς δεν άργησε να έρθει. Στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά από μία φάση διαρκείας, η μπάλα κατέληξε στον Κιλιάν Μπαπέ. Ο Γάλλος επιθετικός δε δυσκολεύτηκε από μικρά απόσταση να τη στείλει στα δίχτυα και να κάνει το 0-1.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να κυριαρχούν, με την Ορλεάνς να προσπαθεί να χτυπήσει με αντεπιθέσεις, χωρίς επιτυχία όμως. Μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, δεν άλλαξε κάτι στο ματς, με το γκολ του Μπαπέ να είναι το μόνο που χωρίζει τις δύο ομάδες. Παρί

Ο Κιλιάν Μπαπέ έκανε… τα πάντα για την Παρί Σεν Ζερμέν

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε όπως και το πρώτο, με την Παρί Σεν Ζερμέν να βρίσκει ξανά δίχτυα. Ο Κιλιάν Μπαπέ ήταν ο σκόρερ πάλι, με τον αστέρα του συλλόγου να ευστοχεί από την άσπρη βούλα για το 0-2 στο 63′. Μόλις λίγα λεπτά μετά, στο 72′, η Παρί… κλείδωσε τηννίκη, αφού ο Ράμος σκόραρε με το κεφάλι και διαμόρφωσε το 0-3.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 86ο λεπτό, με τον Ρουφ να σκοράρει από ένα κόρνερ, αλλά δύο λεπτά μετά απάντησε η Παρί με τον Μαγιουλού, ο οποίος ολοκλήρωσε το… πάρτι και το 1-4.