Μπαρτσελόνα: O παίκτης που θα κάνει ευτυχισμένο τον Τσάβι το καλοκαίρι
Rai Sport: Η Νάπολι βρήκε τον ιδανικό προπονητή για την αντεπίθεσή της
Μπαρτσελόνα: Το μελλοντικό της 6αρι έρχεται από τη Masia
Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!
Γιουβέντους

Ο Βλάχοβιτς… καθάρισε ξανά για την Γιουβέντους και την έστειλε στη κορυφή της Serie A! (vid)

Η Γιουβέντους άργησε να σκοράρει αλλά τελικά κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στη Λέτσε και να προσπεράσει την Ίντερ, αν και με ένα παιχνίδι περισσότερο.

Η Γιουβέντους αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Λέτσε για τη Serie A και ήθελε τη νίκη για να ανέβει ξανά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αφήνοντας την Ίντερ στη δεύτερη θέση, αν και με ένα ματς περισσότερο. Τελικά, οι παίκτες του Μαξιμιλιάνο Αλέγκρι επικράτησαν με 0-3 και έτσι πήραν το σημαντικό τρίποντο και τη νίκη.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να παλεύουν για τη μεσαία γραμμή και την κατοχή της μπάλας. Η Γιουβέντους κατάφερε να την… κερδίσει και από νωρίς έβαλε πίεση στους γηπεδούχους για να βρει ένα γρήγορο γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρξε κάποια μεγάλη ευκαιρία για τις δύο ομάδες, με τη «Γηραιά Κυρία» να κυριαρχεί και τη Λέτσε να προσπαθεί να «χτυπήσει» στην αντεπίθεση. Τελικά, καμία ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει και έτσι οι δύο σύλλογοι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0. Γιουβέντους

Η Γιουβέντους… ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στη Λέτσε

Ωστόσο, το δεύτερο ημίχρονο ήταν μία τελείως διαφορετική ιστορία. Η Γιουβέντους ήταν καλύτερη και κατάφερε να βρει όχι ένα αλλά τρία γκολ, μετατρέποντας το ματς σε… θρίαμβο. Η αρχή έγινε στο 59ο λεπτό. Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς έκανε ένα όμορφο σουτ μέσα από την περιοχή των γηπεδούχων και είδε την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1. Τα επόμενα λεπτά η Λέτσε ανέβηκε για να ισοφαρίσει αλλά το… πλήρωσε.

Στο 68′ ο Βλάχοβιτς σκόραρε για δεύτερη φορά και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Με τον αγώνα να έχει ουσιαστικά τελειώσει, ο Μπρέμερ ευστόχησε και αυτός και διαμόρφωσε το τελικό 0-3 του αγώνα. Έτσι, η Γιουβέντους πήρε μία σημαντική νίκη, βάζοντας πίεση στην Ίντερ.

Πλέον, η Γιουβέντους είναι πρώτη με 52 πόντους, ενώ η Ίντερ έχει 51 βαθμούς στη δεύτερη θέση, με ένα ματς λιγότερο. Την ίδια ώρα, η Λέτσε είναι στη 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 21 πόντους, έχοντας μόλις 4 νίκες μετά από 21 αναμετρήσεις.