Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Κατά πατέρα κατά γιο: Ανανέωσε με τα τσικό της Ρεάλ ο Μαρσέλο τζούνιορ
Ίντερ

Υπερπρωταθλήτρια Ιταλίας η Ίντερ – «Πάτησε» τη Νάπολι με… super Μαρτίνες! (vid)

Η Ίντερ επικράτησε απέναντι στη Νάπολι στον τελικό του Super Cup Ιταλίας και έτσι κατέκτησε ακόμη ένα τρόπαιο.

Η Ίντερ αναμετρήθηκε με τη Νάπολι στον τελικό του ιταλικού Super Cup. Φυσικά, και οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη, με τους «Νερατζούρι» να βρίσκονται σε καλύτερη κατάσταση από τους Πρωταθλητές. Τελικά, η ομάδα του Ιντζάγκι ήταν αυτή που κατάφερε να πάρει τη νίκη και τον τίτλο, με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να σκοράρει στις καθυστερήσεις.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τη Νάπολι να έχει την μπάλα στα πόδια της και να προσπαθεί να απειλήσει από τα πρώτα λεπτά. Σταδιακά, οι τυπικά φιλοξενούμενοι άρχισαν να ισορροπούν το ματς και να παίρνουν τον έλεγχο της μεσαίας γραμμής. Όσο περνούσε η ώρα, η Ίντερ ανέβαινε πιο ψηλά αλλά καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να βρει κάποια πραγματικά καλή ευκαιρία. Στο 32′ υπήρξε μία φάση με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να απειλεί με το κεφάλι αλλά να στέλνει την μπάλα αρκετά πλάι.

Μερικά σουτ που υπήρξαν από τους επιθετικούς των δύο συλλόγων βρήκαν στα σώματα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Τουράμ πήρε την κεφαλιά από τη σέντρα του Μπαρέλα αλλά δεν κατάφερε να σημαδέψει την εστία της Νάπολι. Έτσι, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν ισόπαλες στα αποδυτήρια, με το 0-0 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα του διαιτητή. Ίντερ

Η Ίντερ πανηγύρισε το Super Cup με μοναδικό σκόρερ τον Λαουτάρο Μαρτίνες

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ίντερ μπήκε καλύτερα και δεν άφησε την μπάλα στη Νάπολι. Το παιχνίδι συνέχισε να έχει αρκετά φάουλ και μέσα σε πέντε λεπτά άλλαξαν όλες οι ισορροπίες. Στο 55′ ο Τζιοβάνι Σιμεόνε είδε κίτρινη κάρτα για ένα μαρκάρισμα στον Τσαλχάνογλου. Μόλις πέντε λεπτά αργότερα, ο Σιμεόνε πάτησε τον Ατσέρμπι με τις τάπες και δέχθηκε δεύτερη κίτρινη, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες.

Η Νάπολι κατάφερε να αντέξει και λίγο έλειψε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση αλλά τελικά γνώρισε την ήττα. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, στο 90+1′, ο Λαουτάρο Μαρτίνες βρέθηκε μόνος του στην περιοχή και με ένα ωραίο σουτ από το γύρισμα του Παβάρτ ευστόχησε και διαμόρφωσε το τελικό 0-1.