Λέστερ: Οι… Πρωταθλητές επέστρεψαν στην Premier League!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Η νέα εντυπωσιακή εντός έδρας εμφάνιση! (pic)
Μπάγερν: Ηχηρή απουσία ενόψει Ρεάλ – Θα κάνει πάρτι ο… Βινίσιους!
Ρούντιγκερ: «Τα.. έκανα πάνω μου μέχρι τα 15! Όλα τα έριχνα στο κρεβάτι»
Η Γιουβέντους βρήκε τον αντι-Ραμπιότ στην Παρί Σεν Ζερμέν!
Ο Ζιντάν μίλησε: «Ρεάλ VS Μπάγερν και το φαβορί είναι…»
Ατλέτικο Μαδρίτης

Στην… εκπνοή του ημιχρόνου το «κάρφωσε» η Ατλέτικο! (vid)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Βαλένθια, αλλά τελικά με τον Λίνο κατάφερε να σκοράρει.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης φιλοξένησε τη Βαλένθια για την La Liga, με τις δύο ομάδες να θέλουν τους τρεις βαθμούς.Οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε ώστε να μειώσουν τη διαφορά από την κορυφή και να ανέβουν στην τρίτη θέση ενώ η Βαλένθια για να πλησιάσει περισσότερο στις θέσεις που δίνουν τα ευρωπαϊκά εισιτήρια.

Οι δύο σύλλογοι φαινόταν πως θα πήγαιναν στα αποδυτήρια ισόπαλες, αφού το πρώτο ημίχρονο είχε φτάσεις στις καθυστερήσεις και καμία από τις δύο ομάδες δεν είχε βρει το γκολ που θα της έδινε ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα ενόψει του δεύτερου 45λεπτου. Ατλέτικο

Η Ατλέτικο κατάφερε να σκοράρει στη λήξη του ημιχρόνου

Ωστόσο, αυτό άλλαξε στα τελευταία δευτερόλεπτα του ημιχρόνου. Η Ατλέτικο Μαδρίτης βγήκε στην επίθεση και ο Λίνο βρέθηκε μόνος του στην αντίπαλη περιοχή μετά από μία πολύ όμορφη σέντρα του Αντουάν Γκριεζμάν. Έτσι, δε δυσκολεύτηκε να κερδίσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 45+5′ και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.