Τσέλσι: Οι επτά παίκτες που δε θα φορέσουν ξανά τη φανέλα της!
Τζο Κόουλ: «Ο Βιρτς είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπέλινγχαμ»!
Μπαρτσελόνα: Ο Τσάβι βρήκε τον «μαέστρο» που έψαχνε!
Η Μπάγερν βρήκε τον επόμενο Ντέιβις στην Άρσεναλ!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Τεν Χαγκ μίλησε για όλους και για όλα στον Γκάρι Νέβιλ!
Ίντερ: Τα μεταγραφικά της πλάνα για το καλοκαίρι!
Μπαρτσελόνα

Ακραίος Βίτορ Ρόκε, μέσα σε 13′ γκολ κι αποβολή (αυστηρή) με δύο κίτρινες! (pics/vid)

Φοβερά πράγματα στην έδρα της Αλαβές, με τον Βίτορ Ρόκε να γίνεται ο δεύτερος νεότερος παίκτης στην ιστορία της La Liga με γκολ κι αποβολή στο ίδιο ματς!

Τα είχε όλα το σημερινό παιχνίδι της Μπαρτσελόνα με την Αλαβές. Πολλά γκολ, αποβολή κι ένα στατιστικό που φέρνει στη μνήμη μας τον Φερνάντο Τόρες. Η Μπάρτσα νίκησε με 3-1 τελειώνοντας το εκτός έδρας της ματς με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Βίτορ Ρόκε. Ο νεοαποκτηθείς επιθετικός από την Ατλέτικο Παραναένσε κατόρθωσε να κάνει άκρως αισθητή την παρουσία του στο παιχνίδι μέσα σε 13 λεπτά!

Συγκεκριμένα, μπήκε ως αλλαγή στο 59′ και στο 63ο λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το 1-3, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό. Ωστόσο, μετά στράβωσε τελείως το πράγμα για τον νεαρό επιθετικό μιας και στο 67′ αντίκρυσε την κίτρινη κάρτα. Για να φτάσουμε στο 72ο λεπτό και να δούμε τον διαιτητή να αποβάλλει τον Βραζιλιάνο με αυστηρότατη δεύτερη κίτρινη.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Παραλίγο να… ισοφαρίσει τον Τόρες ο Ρόκε

Στο μεταξύ, αξίζει να σημειώσουμε ένα στατιστικό που συνδέει τον Ρόκε με τον Φερνάντο Τόρες! Μιας και έγινε ο δεύτερος πιο νέος παίκτης στη La Liga που σκοράρει κι αποβάλλεται στο ίδιο ματς σε ηλικία 18 ετών και 340 ημερών. Με τον Τόρες στις 15 Σεπτεμβρίου του 2002 και στο 1-1 με τη Σεβίλλη στο «Βιθέντε Καλντερόν» να αντικρύζει δυο φορές την κίτρινη κάρτα ενώ είχε πετύχει το γκολ της ισοφάρισης για την Ατλέτικο Μαδρίτης.