Ρεσιτάλ αστοχίας η Παρί, με βραχεία κεφαλή η Ντόρτμουντ για τελικό! (vids)
Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Μαρτύρησε τον Ζιρού ο προπονητής του: «Φεύγει για MLS»

Κούνια που την κούναγε την Τσέλσι! (vid)

Πάρτι του Ματέους Κούνια στο Λονδίνο, μεγάλο διπλό της Γουλβς επί της Τσέλσι με 4-2 και κατήφεια στο στρατόπεδο του Ποτσετίνο.

Για μια ακόμη αγωνιστική η Τσέλσι απογοήτευσε τον κόσμο της. Η Γουλβς έκανε ό,τι ήθελε στο «Στάμφορντ Μπριτζ» παίρνοντας το διπλό με 4-2 στη μάχη της δεκάδας της Premier League. Μεγάλη εμφάνιση για τον Ματέους Κούνια ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ το απόγευμα της Κυριακής στο Λονδίνο. Οι μπλε έτσι έμειναν 11οι με 31 βαθμούς συμπληρώνοντας 10 ήττες, με τους «λύκους» να τους προσπερνούν φτάνοντας στους 32.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Μολονότι το παιχνίδι έδειχνε να γέρνει υπέρ της Τσέλσι, τα πάντα άλλαξαν χάρη στον Κούνια. Ο Κόουλ Πάλμερ σημείωσε το 1-0 με ωραίο πλασέ στο 190 λεπτό. Η φιλοξενούμενη ομάδα είχε άμεση απάντηση ισοφαρίζοντας τρία λεπτά αργότερα με τον Κούνια ύστερα από ασίστ του Γκόμες. Και μάλιστα ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 43ο λεπτό με το αυτογκόλ του Τιάγκο Σίλβα. Άτυχος ο Πέτροβιτς… Image

Βραζιλιάνικη επέλαση και τέζα η Τσέλσι

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με δυο μαζεμένες φάσεις εκατέρωθεν. Στο 46′ ο Νέτο είδε τον Πέτροβιτς να του στερεί το γκολ, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Ραχίμ Στέρλινγκ απώλεσε μια τεράστια ευκαιρία! Στο 63ο λεπτό είδαμε τον Κούνια να σημειώνει το δεύτερο γκολ του, αμαρκάριστος… Το 1-3 δεν άφηνε πολλές ελπίδες για κάτι καλό στην Τσέλσι.

Σαν να μην φτάνανε όλα αυτά, στο 82′ η Γουλβς κέρδισε και πέναλτι, με τον Κούνια να το εκτελεί εύστοχα γράφοντας το 1-4 με το δικό του χατ-τρικ. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μούντρικ είδε τον Σίλβα ο οποίος με κεφαλιά μείωσε σε 2-4, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό.