Το ερυθρόλευκο πάρτι υπό το βλέμμα των Πρίγκηπα Ουίλιαμ και Βαγγέλη Μαρινάκη (vids)
«Buzzer-beater» ο Ενζολά και προβάδισμα ενόψει τελικού η Φιορεντίνα (vid)
ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ Ολυμπιακός, ταπείνωσε τη Βίλα μες στο χωριό της και βλέπει τελικό! (vid)
Νέο… πάρτι της Λεβερκούζεν – Όλα ανοι«Χ»τά στην Μασσαλία! (vids)
Killer ο Βιρτς που «εκτέλεσε» και τη Ρόμα! (vid)
ΑΠΙΘΑΝΟ σουτ ο Έσε, 4-2 ο Ολυμπιακός! (vid)
Η Τσέλσι «πάτησε» την Τότεναμ στο ντέρμπι του Λονδίνου! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Ισοφάρισε ο Ντιαμπί, ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ο Ελ Κααμπί! (vids)
Κάρλο Αντσελότι: «Ο Βινίσιους έχει… κρύο αίμα»!
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Μείωσε στις καθυστερήσεις ο Γουότκινς (vid)
Κάνει την Ευρώπη και πάλι να παραμιλάει ο Τζολάκης με αυτό που έπιασε! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Μπέιλι (vid)
0-2 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ξανά με Ελ Κααμπί! (vid)
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: 0-1 με πλασεδάρα Ελ Κααμπί! (vid)
Κατά πατέρα κατά γιο: Ανανέωσε με τα τσικό της Ρεάλ ο Μαρσέλο τζούνιορ
Λίβερπουλ

Μην… νευριάζετε την Λίβερπουλ – Νίκη με τριάρα και ξανά κορυφή! (vid)

Η Λίβερπουλ έβγαλε αντίδραση και επικράτησε με 3-1 της Μπέρνλι στο Άνφιλντ, χωρίς όμως να εντυπωσιάσει!

Η Λίβερπουλ επέστρεψε στις νίκες, καθώς επικράτησε με 3-1 της αξιόμαχης Μπέρνλι εντός έδρας! Κακή εμφάνιση, αλλά τρίποντο για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ που ανέβηκε στους 54 βαθμούς και στην κορυφή της βαθμολογίας!

Η Μπέρνλι κατάφερε να μπει πιο δυνατά στο Άνφιλντ και απείλησε με το “καλημέρα” την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, σπαταλώντας δύο τεράστιες ευκαιρίες στο πρώτο 10λεπτο της αναμέτρησης.

Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν τον ρυθμό στα χέρια τους και όσο περνούσαν τα λεπτά… έκλειναν ακόμα περισσότερο την Μπέρνλι στα καρέ της και εν τέλει πήραν το προβάδισμα.

Στο 31′ ο Ζότα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0, με την άμυνα της Μπέρνλι να έχει τραγική εικόνα σε αυτήν την φάση, χαρίζοντας το γκολ στην ομάδα του Κλοπ. Παρόλα αυτά η Μπέρνλι αντέδρασε και με μια φοβερή κεφαλιά του Οσέι κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν με το 1-1 στα αποδυτήρια.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου, η Λίβερπουλ πήρε εκ νέου κεφάλι στο σκορ, καθώς στο 52΄ο Λουίς Ντίαζ με έναν περίεργο τρόπο έγραψε το 2-1, με την φάση να τσεκάρεται από το VAR και τον διαιτητή να επικυρώνει το γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και προσπάθησαν να ισοφαρίσουν ξανά, όμως.. οι προσπάθειες των παικτών της δεν βρήκαν εστία και έτσι η ομάδα του Κλοπ βρήκε τον τρόπο για να καθαρίσει την υπόθεση τρίποντο.

Στο 79′ ο Νούνιεζ με κοντινή κεφαλιά έγραψε το τελικό 3-1 και χάρισε μια μεγάλη νίκη στους reds που επιστρέφουν…

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας