Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
O Μπαένια της Βιγιαρεάλ μας χάρισε την… διπλή σακούλα της σεζόν (vid)

«Πέταξε» τεράστια ευκαιρία η Μπαρτσελόνα – Έμεινε ζωντανή η Νάπολι! (vids)

Η Μπαρτσελόνα ήταν ανώτερη κόντρα στη Νάπολι, ωστόσο οι Ιταλοί κατάφεραν να πάρουν την ισοπαλία (1-1) και θα τα δώσουν όλα στην ρεβάνς στην Ισπανία.

H Νάπολι υποδέχθηκε την Μπαρτσελόνα για τη φάση των «16» του UEFA Champions League, με τις δύο ομάδες να μπορούν να σώσουν τη φετινή τους σεζόν μόνο μέσω μίας ευρωπαϊκής διάκρισης. Οι «Μπλαουγκράνα» ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια αλλά τελικά δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, με τους Ιταλούς να είναι έτοιμοι να τα δώσουν όλα στη ρεβάνς στην Ισπανία.

Η Μπαρτσελόνα ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση, με την πρώτη ευκαιρία να γίνεται στο τρίτο λεπτό. Ο Γκουντογκάν βρήκε τον Γιαμάλ και αυτός σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Μερέτ. Στο 8′ ο Ιταλός γκολκίπερ απάντησε ξανά στην ευκαιρία του Ισπανού.

Οι «Μπλαουγκράνα» δεν έριξαν τον ρυθμό τους και στο 14ο λεπτό ο Λεβαντόφκσι έκανε ένα δύσκολο τελείωμα με πλάτη στο τέρμα, με την μπάλα να περνάει αρκετά μέτρα άουτ. Στο 21′ ο Λεβαντόφσκι είδε τον Μερέτ να κάνει μία μεγάλη επέμβαση στο κοντινό του σουτ, ενώ λίγα δευτερόλεπτα μετά ο τερματοφύλακας έπιασε και τον «οβίδα» του Ιλκάι Γκουντογκάν. Οι δύο ομάδες συνέχισαν να προσπαθούν να απειλήσουν κυρίως με σέντρες και τελικά οδηγήθηκαν ισόπαλες στα αποδυτήρια, με το σκορ να μένει στο 0-0. Μπαρτσελόνα

Η Νάπολι… σώθηκε απέναντι στην Μπαρτσελόνα

Στην επανάληψη η Νάπολι απείλησε με το… καλημέρα αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά μέτρα άουτ. Τερ Στέγκεν και Μερέτ συνέχισαν να πίανουν τα πάντα και τελικά στο 60′ άνοιξε το σκορ του αγώνα. Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι πήρε την μπάλα από τον Πέδρι, έκανε ένα όμορφο τελείωμα και βρήκε δίχτυα, κάνοντας το 0-1.

Ωστόσο, η χαρά των «Μπλαουγκράνα» δεν κράτησε για πολύ, αφού στο 75′ έγινε το 1-1. Ο Βίκτορ Οσιμέν πήρε την μπάλα, ο Μαρτίνες βρέθηκε μόνος του στο έδαφος και έτσι ο Νιγηριανός κέρδισε τον Μαρκ Αντρέ Τερ Στέγκεν και ισοφάρισε. Η τελευταία μεγάλη φάση του αγώνα ήρθε στο 90+4′, με τον Ιλκάι Γκουντογκάν να δοκιμάζει από μακριά το πόδι του και να βλέπει την μπάλα να περνάει λίγα χιλιοστά δίπλα από το δοκάρι της Νάπολι.