Έχασαν τα άχαστα οι Φορτούνης και Ποντένσε, 0-1 με πέναλτι ο Ελ Κααμπί! (vids)
Europa Conference League

Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί πέτυχε το 0-1 στη Βουδαπέστη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 45ο λεπτό του Φερεντσβάρος - Ολυμπιακός.

22.02.2024 | 23:02

Πολύ καλύτερος ο Ολυμπιακός από τη Φερεντσβάρος στο πρώτο ημίχρονο του ματς στην Ουγγαρία. Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ πράγμα το οποίο δικαιούνταν περίτρανα, στο 45′. Ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί ευστόχησε σε πέναλτι πραγματοποιώντας το 0-1.

Νωρίτερα οι Κώστας Φορτούνης και Ντάνιελ Ποντένσε αστόχησαν από πολύ πλεονεκτικές θέσεις. Η πρώτη φάση προήλθε από εξαιρετική πάσα του Χόρτα, με τον Έλληνα μεσοεπιθετικό να αστοχεί. Ενώ ο Πορτογάλος εξτρέμ εκμεταλλεύτηκε το λάθος γύρισμα αμυντικού, όμως δεν σκόραρε.