Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Μαρτύρησε τον Ζιρού ο προπονητής του: «Φεύγει για MLS»
Νάπολι

Νάπολι: Θύμισε… Πρωταθλήτρια με επική ανατροπή κόντρα στη Σασουόλο! (vids)

Η Νάπολι βρέθηκε πίσω στο σκορ απέναντι στη Σασουόλο, όμως κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή στο ίδιο ημίχρονο, ενώ σκόραρε και με το... καλημέρα στο δεύτερο.

Η Νάπολι φιλοξενήθηκε από τη Σασουόλο για τη Serie A και στην αρχή όλα έδειχναν πως οι Πρωταθλητές θα περνούσαν ακόμη ένα άσχημο απόγευμα. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν από νωρίς στο σκορ, με τον Ράτσιτς να βρίσκει τα αντίπαλα δίχτυα στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Φραντσέσκο Καλτσόνα δεν άργησε να αντιδράσει, όμως, αφού στο 29′ ο Αμίρ Ραχμάνι σκόραρε, μετά την πολύ όμορφη ασίστ του Αντρέ-Φρανκ Ζαμπό Ανγκισά. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν και έφτασαν και στην ολική ανατροπή, με τον Οσιμέν να σκοράρει μετά την ασίστ του Πολιτάνο (31′). Οι δυο τους συνεργάστηκαν ξανά λίγο αργότερα, στο 41′, και έτσι διαμόρφωσαν το 1-3 του ημιχρόνου. Νάπολι

Η Νάπολι μέσα σε ένα ημίχρονο έκανε την ήττα… γλέντι

Μάλιστα, η Νάπολι ξεκίνησε και με τον καλύτερο τρόπο το δεύτερο ημίχρονο. Ο Οσιμέν ολοκλήρωσε στο 47ο λεπτό του ματς το χατ-τρικ του, μετά την ασίστ του Κβαρατσέλια. Στο 51′ άλλαξαν ρόλους και ο Γεωργιανός έκανε το 1-5.

Έτσι, η Νάπολι κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή και να τη μετατρέψει σε θρίαμβο, πλησιάζοντας σε μία από τις πιο μεγάλες νίκες της για φέτος. Σίγουρα, οι Πρωταθλητές χρειάζονται τέτοιες εμφανίσεις αυτή την αγωνιστική περίοδο, μετά την τουλάχιστον κακή σεζόν που έχει κάνει.

Θυμίζουμε πως η Νάπολι συνεχίζει στο UEFA Champions League, με τη συγκεκριμένη διοργάνωση να είναι η μόνη της ευκαιρία για κάποια διάκριση φέτος. Εκεί αντιμετωπίζει στη φάση των «16» την Μπαρτσελόνα. Το πρώτο παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες ήρθε ισόπαλο, με τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να δίνει το προβάδισμα στους «Μπλαουγκράνα» και τον Οσιμέν να απαντάει. Πλέον, όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά και είναι σίγουρο πως και οι δύο σύλλογοι θα τα δώσουν όλα για την πρόκριση.