Η Λειψία «διέλυσε» την Ντόρτμουντ με 4αρα – Την στέλνει εκτός Champions League!
Κέιν… ασταμάτητος – Νίκησε μόνος του την Άιντραχτ και «προειδοποίησε» τη Ρεάλ! (vid)
Πολλά νεύρα από τον Κλοπ… Μόνο που δεν έβρισε δημοσιογράφο που τον ρώτησε για το πρωτάθλημα!
Έξαλλος Σαλάχ: «Αν μιλήσω… έχει να γίνει χαμός! Αφήστε με» (vid)
Ο Κλοπ μίλησε για τον τσακωμό με τον Σαλάχ: «Απλά τα πράγματα, τελείωσε!» (vid)
Σάντσο, λογικά… δεν κάνεις στην Γιουνάιτεντ – ΓΚΟΛ ζωγραφιά (vid)
Κλοπ, ρεσιτάλ… αποτυχίας – Η Λίβερπουλ τα έχασε όλα σε έξι εβδομάδες! (pic)
O καλύτερος 16χρονος του κόσμου ανήκει στην Άρσεναλ: Έχει βάλει 24 γκολ σε 7 ματς!
Σαλάχ και Κλοπ πήγαν να παίξουν «μπουνιές» – Παραπαίει η Λίβερπουλ! (vid)
Ο Αντόνιο έβαλε ταφόπλακα στα – όποια – όνειρα της Λίβερπουλ (vid)
Αφοπλιστικός Τεν Χαγκ: «ΟΥΤΕ του χρόνου πάμε για πρωτάθλημα!»
Μπάγερν «μίκρυνες» απότομα – Δεν σε θέλει ούτε ο… άνεργος!
Τουμπάρει τη κατάσταση η Λίβερπουλ μέσα στο Λονδίνο (vid)
Το πρόσωπο του Κλοπ τα λέει όλα για την αγωνιστική κατάρρευση της Λίβερπουλ! (pic)
H Λίβερπουλ κατάφερε να δεχθεί γκολ από το κεφάλι του Μπόουεν (vid)
Μπιλμπάο

Θρίαμβος της Μπιλμπάο κόντρα στην Ατλέτικο και τώρα τελικός! (vids)

Η Αθλέτικο Μπιλμπάο πήρε μία μεγάλη νίκη απέναντι στην Ατλέτικο Μαδρίτης (3-0) και προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας, όπου θα αντιμετωπίσει τη Μαγιόρκα.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης είχε φιλοξενήσει στο πρώτο παιχνίδι την Αθλέτικο Μπιλμπάο και είχε γνωρίσει την ήττα με 0-1. Έτσι, ήθελε μόνο νίκη αλλά τελικά γνώρισε ακόμη μία ήττα με 3-0 και έτσι η ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε πέρασε στον τελικό, όπου θα αναμετρηθεί με τη Μαγιόρκα.

Ο αγώνας ξεκίνησε με ένα φάουλ για την Ατλέτικο Μαδρίτης, με την άμυνα των γηπεδούχων να απομακρύνει την μπάλα. Η ομάδα του Βαλβέρδε απείλησε στο 4′ με το φάουλ του Ρουίζ Ντε Γκαλαρέτα, αλλά τελικά η μπάλα κατέληξε στον Όμπλακ. Το πρώτο σουτ του αγώνα ήρθε ένα λεπτό μετά από τον Λίνο, με τον Χούλεν να σώζει, ενώ στο 12ο λεπτό άνοιξε το σκορ στο ματς. Ο Νίκο Γουίλιαμς έκανε μία όμορφη ενέργεια, γύρισε την μπάλα στον Ινιάκι Γουίλιαμς και αυτός με ένα όμορφο πλασέ έκανε το 1-0 για την Μπιλμπάο.

Στο 26′ ο Νίκο παραλίγο να κάνει και το 2-0 αλλά το σουτ του πέρασε λίγο δίπλα από την εστία των φιλοξενούμενων, ωστόσο τελικά κατάφερε να σκοράρει λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο 42′ αυτή τη φορά ο Ινιάκι έβγαλε την ασίστ στον Νίκο, ο οποίος με ένα πλασέ από μικρή απόσταση διαμόρφωσε το 2-0 του ημιχρόνου. Έτσι, η Αθλέτικο Μπιλμπάο πήγε μπροστά στα αποδυτήρια με ένα σημαντικό προβάδισμα. Μπιλμπάο

Η Μπιλμπάο… πάτησε την Ατλέτικο και πάει να κατακτήσει το Κύπελλο

Στην επανάληψη η Μπιλμπάο είδε τον Σανκέτ να χάνει μία τεράστια ευκαιρία στο 49′, στέλνοντας την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Όμπλακ. Στο 61′ ο Γκουρουζέτα κατάφερε να σκοράρει στο ριμπάουντ, μετά την επέμβαση του Όμπλακ στο σουτ του Σανκέτ. Έτσι, διαμορφώθηκε το 3-0, το οποίο έμεινε και μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης προσπάθησε να πιέσει στα υπόλοιπα και να μειώσει αλλά δεν κατάφερε να αλλάξει ούτε το τελικό σκορ ούτε το αποτέλεσμα. Η Αθλέτικ Μπιλμπάο προκρίθηκε στον τελικό του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει τη Μαγιόρκα, με την ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε να θεωρείται το φαβορί για τον τίτλο.