Υποκλιθείτε στην πρωταθλήτρια Ίντερ – Έκανε πλάκα και στην Τορίνο (vid)
Πω, πω ένας Τσαλχάνογλου – Μια γκολάρα και… ΧΑΜΟΣ στο Μιλάνο! (vid)
Ανατροπή από Τσάβι – «Θέλω να μείνουν και οι δύο στην Μπαρτσελόνα»
Να τοι οι ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ – Πάρτι και ανατριχίλα στην είσοδο της Ίντερ (vid)
Γράφτηκε ιστορία – Τρεις γυναίκες διαιτητές στο ματς της πρωταθλήτριας Ίντερ (vid)
Κράουτς… βούλωσες στόματα: «Υπερτιμημένος ο Κλοπ; Δείτε που ήταν πριν η Λίβερπουλ»
Ξέσπασμα Κάραγκερ: «Για αυτό τσακώθηκαν Σαλάχ και Κλοπ! Είστε θρύλοι της Λίβερπουλ…»
O Χάρι Κέιν υπόσχεται γκολ… με το τσουβάλι κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης
Λεβερκούζεν και Αλόνσο «ζαχαρώνουν» τον αρχηγό της «Βασίλισσας»
O Σλοτ «τρέχει» να σώσει τη Λίβερπουλ από μια ακόμη ηχηρή αποχώρηση
O εκρηκτικός Ίσακ έκανε… θρύψαλα την πρωτιά του Ζλάταν στο Νησί (stats)
Ματσάρα από τον Μέσι – Καθάρισε με… 4αρα η Ίντερ Μαϊάμι (vid)
Τα ταμεία της Μπαρτσελόνα παίρνουν μικρή ανάσα… από το πουθενά
Η Γιουνάιτεντ «μαγειρεύει» την επιστροφή του Τούχελ στην Premier League
Επίσημο: Για… πάντα στην Παρί ο Ζαΐρ-Εμερί!
Premier League

Άργησε, αλλά χαμογέλασε και πάλι η Τότεναμ! (vid)

H Τότεναμ δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, όμως, στα τελευταία λεπτά σημείωσε τρία γκολ και νίκησε 3-1.

Η Τότεναμ ήθελε πάση θυσία την εντός έδρας νίκη έναντι της Κρίσταλ Πάλας στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Premier League Οι παίκτες του Άγγελου Ποστέκογλου παραλίγο να πάθουν μεγάλη… νίλα, μιας και μέχρι το 77′ ήταν πίσω στο σκορ με 1-0.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι τα τελευταία δέκα λεπτά θύμισαν κάτι από τις αρχές της σεζόν όταν έκαναν πράγματα και θαύματα. Έτσι, όχι μόνο επέστρεψαν στις νίκες, αλλά το έκαναν με εμφατικό τρόπο με σκορ 3-1.

Η Κρίσταλ Πάλας μετά από καιρό έδειξε και πάλι μία καλή εικόνα και ένα δυνατό σύνολο. Οι φιλοξενούμενοι με νέο προπονητή στον πάγκο τους ήταν καλά διαβασμένοι και προετοιμασμένοι. Από την άλλη η Τότεναμ έδειχνε να μην πατάει καλά στα πόδια της και να έχει θέματα με το να μπορεί να βγει στην επίθεση σωστά και οργανωμένα.

Σε αυτό βέβαια οφείλεται και το γεγονός ότι οι ποδοσφαιριστές του Γκλάσνερ έμπαιναν δυνατά στις προσωπικές μονομαχίες -γι’ αυτό και πήραν πολλές- και δεν άφηναν πολλά περιθώρια στους γηπεδούχους, ώστε να ανεβάσουν το τέμπο του αγώνα. Έτσι, το 0-0 ήταν το σκορ της αναμέτρησης, χωρίς πολλές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξαν πολλά. Αν και η αλήθεια είναι ότι ο ρυθμός ήταν καλύτερος και αυτό βοήθησε τους γηπεδούχους. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα κόντρα στη ροή του αγώνα με το τέρμα του Έζε στο 59′. Όπως έγινε άμεσα και εύκολα αντιληπτό οι παίκτες του Ποστέκογλου είχαν μπροστά τους να ανέβουν ένα βουνό. Όμως, η πίστη τους όχι μόνο δεν κλονίστηκε αλλά ανέβασαν στροφές και έπαιξαν καλύτερα.

Η ισοφάριση ήρθε στο 77΄από τον Βέρνερ με τον Ρομέρο στο 80′ να φέρνει τελείως τούμπα το παιχνίδι και να δίνει το προβάδισμα στην Τότεναμ που ήταν πολύ κοντά σε μία σημαντική νίκη με τον Σον στο 88′ να βάζει το κερασάκι στην τούρτα για το 3-1 που έμεινε ως το τέλος!