Τσαντίστηκε ο Βινίσιους και είπε να σωπάσει μόνος του το «Μεστάγια»! (vids)
Ρεάλ Μαδρίτης

Μόνος του ο Βινίσιους Τζούνιορ πάει να φέρει τούμπα την κατάσταση στη Βαλένθια, με τη Ρεάλ να ισοφαρίζει σε 2-2!

02.03.2024 | 23:50

Πολύ σκληρή για να πεθάνει από το πρώτο ημίχρονο ολόκληρη Ρεάλ Μαδρίτης. Η «βασίλισσα» βρήκε τον τρόπο μέσω του παιχταρά της, Βινίσιους Τζούνιορ, να φέρει στα ίσια το παιχνίδι με τη Βαλένθια στο «Μεστάγια». Ο «Βίνι» με δυο γκολ έχει διαμορφώσει το 2-2 με λίγα λεπτά να απομένουν για το τέλος του αγώνα.

Αρχικά ο Βραζιλιάνος άσος μείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και στο 76′ ισοφάρισε για τη Ρεάλ Μαδρίτης που κυνηγά επική ανατροπή τίτλου πια.