Ο Κλοπ μίλησε για τον τσακωμό με τον Σαλάχ: «Απλά τα πράγματα, τελείωσε!» (vid)
Κλοπ, ρεσιτάλ… αποτυχίας – Η Λίβερπουλ τα έχασε όλα σε έξι εβδομάδες! (pic)
O καλύτερος 16χρονος του κόσμου ανήκει στην Άρσεναλ: Έχει βάλει 24 γκολ σε 7 ματς!
Σαλάχ και Κλοπ πήγαν να παίξουν «μπουνιές» – Παραπαίει η Λίβερπουλ! (vid)
Ο Αντόνιο έβαλε ταφόπλακα στα – όποια – όνειρα της Λίβερπουλ (vid)
Αφοπλιστικός Τεν Χαγκ: «ΟΥΤΕ του χρόνου πάμε για πρωτάθλημα!»
Μπάγερν «μίκρυνες» απότομα – Δεν σε θέλει ούτε ο… άνεργος!
Τουμπάρει τη κατάσταση η Λίβερπουλ μέσα στο Λονδίνο (vid)
Το πρόσωπο του Κλοπ τα λέει όλα για την αγωνιστική κατάρρευση της Λίβερπουλ! (pic)
H Λίβερπουλ κατάφερε να δεχθεί γκολ από το κεφάλι του Μπόουεν (vid)
Μόνο έτσι θα δούμε και του χρόνου Μπαρτσελόνα – Ζοάο Φέλιξ μαζί!
SkySports: Η Ρεάλ Μαδρίτης θέλει όσο κανέναν άλλον τον Βιρτζ
Ο Τούχελ τρομάζει με την επίθεση της Ρεάλ Μαδρίτης
Η Μίλαν κατέληξε στον διάδοχο του Πιόλι – Λοπετέγκι ο εκλεκτός
«Η Σπόρτινγκ θέλει Γιόκερες και Ιωαννίδη μαζί»

Αν και κατώτερη η Ρεάλ από τη Λειψία, μίλησε η φανέλα κι ήρθε η… γιορτινή πρόκριση (vid)

Η Λειψία κέρδισε τις εντυπώσεις, όμως η Ρεάλ ήταν αυτή που πήρε εν τέλει το εισιτήριο της πρόκρισης με ισοπαλία 1-1 στη Μαδρίτη.

Πολλές φορές στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει ο καλύτερος. Αλλά ο πιο τυχερός, ο πιο αποτελεσματικός… Αυτός που εκμεταλλεύεται καλύτερα τις ευκαιρίες που του δίνονται, χαρακτηριστικό της περίσσιας εμπειρίας που τον διακατέχει ως σύλλογο. Αυτός λοιπόν ο σύλλογος, λέγεται Ρεάλ Μαδρίτης. Οι Μαδριλένοι ανήμερα των 122ων γενεθλίων τους δεν κέρασαν πίκρα τελικά τον κόσμο τους, αλλά γλυκιά πρόκριση. Το 1-1 με τη Λειψία τους έδωσε την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League.

Η ομάδα του Ρόζε, πάντως, απέδειξε ότι δικαιούτο κάτι καλύτερο στην αποψινή ρεβάνς του «Μπερναμπέου». Ήταν ανώτερη από τους «μερένγκες» σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, έχασε πολλές ευκαιρίες, είχε δοκάρι με τον Όλμο στις καθυστερήσεις και παρότι «απάντησε» άμεσα στο γκολ του Βινίσιους με τον Όρμπαν, δεν κατάφερε να βρει ένα ακόμη τέρμα που θα έστελνε τη ρεβάνς των «16» στην παράταση.

Μόνιμη απειλή η Λειψία, προβλημάτισε η Ρεάλ

Καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου», η Λειψία απειλούσε την εστία του Λούνιν. Ωστόσο, είχε σε όχι και τόσο καλή βραδιά τον Λοΐς Οπεντά που έστελνε την μπάλα εκτός ορίων του μαδριλένικου τέρματος. Και από την άλλη, τον Ουκρανό τερματοφύλακα που σχεδόν όποτε χρειάστηκε, επενέβη. Πέραν του γκολ του Όρμπαν φυσικά. Μέχρι και το δοκάρι της Ρεάλ έκανε τη δουλειά του στην προσπάθεια του Ντάνι Όλμο στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Ο Αντσελότι είδε την ομάδα του να προβληματίζει στον αγωνιστικό χώρο. Χαρακτηριστικό ήταν το… γιουχάρισμα του ημιχρόνου από το κοινό στο γήπεδο. Εδώ που τα λέμε, ακούγεται κάπως περίεργα να αποδοκιμάζονται κοτζάμ ποδοσφαιριστές ολόκληρης Ρεάλ Μαδρίτης… Εν τέλει, όλοι αποχώρησαν κατά τι ευχαριστημένοι αφού η πρόκριση δεν πήγε σε γερμανικά χέρια.