Η Σίτι… πετσοκόβει την Κοπεγχάγη από νωρίς – Ακάνζι α λα Χάαλαντ, «μανταλάκιας» ο Γκράμπαρα (vids)
Μάντσεστερ Σίτι

Ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο η Μάντσεστερ Σίτι έχει «καθαρίσει» την υπόθεση νίκη στη ρεβάνς με την Κοπεγχάγη.

06.03.2024 | 22:30

Το υπέρ της 3-1 από το πρώτο ματς στη Δανία υπερασπίζεται και με το παραπάνω η Μάντσεστερ Σίτι. Οι πρωταθλητές Ευρώπης μέσα σε τέσσερα λεπτά έσβησαν όποια χαραμάδα ελπίδας κι αν είχε η Κοπεγχάγη όταν ταξίδευε προς το «Έτιχαντ». Μιας και στο πέμπτο λεπτό ο Ακάνζι με ένα φοβερό γυριστό σουτ που θα ζήλευε κι ο Χάαλαντ, άνοιξε το σκορ. Στο 9′ ήρθε ένα ολέθριο λάθος του Γκράμπαρα για το 2-0. Δεν νοείται τέτοιο σφάλμα σε αυτό το επίπεδο από τον εν γένει πολύ καλό Πολωνό τερματοφύλακα της Κοπεγχάγης.