Μπαρτσελόνα: Το μελλοντικό της 6αρι έρχεται από τη Masia
Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!
Νάπολι

Πρωταθλητές για… κλάμματα – Η Νάπολι δε νικάει ούτε την Τορίνο! (vids)

Η Νάπολι δεν κατάφερε να επικρατήσει απέναντι στην Τορίνο και οι Πρωταθλητές... πέταξαν ακόμα δύο βαθμούς φέτος στο Πρωτάθλημα (1-1).

Η Νάπολι φιλοξένησε την Τορίνο για τη Serie A, με τους Πρωταθλητές να μην καταφέρνουν να πάρουν τη νίκη απέναντι στην ομάδα του Ματέο Πάρο, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1. Ο Κβαρατσχέλια άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους (61′), με την Τορίνο να ισοφαρίζει στο 64ο λεπτό με τον Σανάμπρια.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν επιθετικά και έδειξαν πως ήθελαν να βρουν από νωρίς ένα γκολ. Ο Πολιτάνο στο 9ο λεπτό έκανε μία όμορφη κούρσα αλλά η άμυνα απομάκρυνε το γύρισμά του, ενώ στο 14′ ο Κβαρατσχέλια είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να κάνει μία μεγάλη επέμβαση.

Σταδιακά η Νάπολι γινόταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και στο 18′ έχασε νέα ευκαιρία με τον Ντι Λορέντζο. Στο 28ο λεπτό ο Μέρετ έκανε μία σημαντική απόκρουση στο δυνατό σουτ του Ζαπάτα, στην τελευταία μεγάλη φάση του πρώτο ημιχρόνου. Έτσι, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια ισόπαλες στο σκορ, χωρίς κάποιο τέρμα στο ματς. Νάπολι

Η Νάπολι δεν κατάφερε ούτε τώρα να πάρει τρίποντο

Στην επανάληψη ο Πολιτάνο απείλησε στο 50′ με ένα μακρινό σουτ, ενώ τελικά στο 61ο λεπτό άνοιξε το σκορ του αγώνα. Ο Κβαρατσχέλια πήρε την μπάλα από τον Ρουί και την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0. Ωστόσο, η χαρά της Νάπολι κράτησε για λίγο, καθώς μόλις τρία λεπτά μετά ο Σανάμπρια ισοφάρισε σε 1-1, με ένα πολύ όμορφο γκολ.

Μετά το 1-1, η Νάπολι πήρε τον έλεγχο του αγώνα και άρχισε να πιέζει ώστε να βρει το «χρυσό» γκολ. Στο 87′ ο Κβαρατσχέλια δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ στο 92ο λεπτό η μπάλα βρήκε στο δοκάρι από το σουτ του Ντι Λορέντζο.Έτσι, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το τέλος του ματς, η Νάπολι και η Τορίνο μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, η Νάπολι είναι στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 44 πόντους και η Τορίνο είναι 10η με 38 βαθμούς μετά από 28 παιχνίδια.