Κλοπ, ρεσιτάλ… αποτυχίας – Η Λίβερπουλ τα έχασε όλα σε έξι εβδομάδες! (pic)
O καλύτερος 16χρονος του κόσμου ανήκει στην Άρσεναλ: Έχει βάλει 24 γκολ σε 7 ματς!
Σαλάχ και Κλοπ πήγαν να παίξουν «μπουνιές» – Παραπαίει η Λίβερπουλ! (vid)
Ο Αντόνιο έβαλε ταφόπλακα στα – όποια – όνειρα της Λίβερπουλ (vid)
Αφοπλιστικός Τεν Χαγκ: «ΟΥΤΕ του χρόνου πάμε για πρωτάθλημα!»
Μπάγερν «μίκρυνες» απότομα – Δεν σε θέλει ούτε ο… άνεργος!
Τουμπάρει τη κατάσταση η Λίβερπουλ μέσα στο Λονδίνο (vid)
Το πρόσωπο του Κλοπ τα λέει όλα για την αγωνιστική κατάρρευση της Λίβερπουλ! (pic)
H Λίβερπουλ κατάφερε να δεχθεί γκολ από το κεφάλι του Μπόουεν (vid)
Μόνο έτσι θα δούμε και του χρόνου Μπαρτσελόνα – Ζοάο Φέλιξ μαζί!
SkySports: Η Ρεάλ Μαδρίτης θέλει όσο κανέναν άλλον τον Βιρτζ
Ο Τούχελ τρομάζει με την επίθεση της Ρεάλ Μαδρίτης
Η Μίλαν κατέληξε στον διάδοχο του Πιόλι – Λοπετέγκι ο εκλεκτός
«Η Σπόρτινγκ θέλει Γιόκερες και Ιωαννίδη μαζί»
Τα τέσσερα αστέρια της Μπαρτσελόνα που… ακροβατούν με την έξοδο
Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα τα… βρήκε σκούρα αλλά την «έσωσε» ο Γιαμάλ! (vid)

Η Μπαρτσελόνα δυσκολεύτηκε αλλά τελικά κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς απέναντι στη Μαγιόρκα (1-0).

Η Μπαρτσελόνα φιλοξένησε τη Μαγιόρκα για την La Liga, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα. Οι παίκτες του Τσάβι είδαν τον Γκουντογκάν να μην μπορεί να σκοράρει από την άσπρη βούλα στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη ο Γιαμάλ βρήκε δίχτυα και έδωσε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην Μπαρτσελόνα.

Η Μπαρτσελόνα προσπάθησε να απειλήσει από νωρίς με τον Ραφίνια, όμως το σουτ του στο 3ο λεπτό βρήκε στα σώματα, ενώ ένα λεπτό μετά αυτό του Κουντέ κατέληξε στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Τα επόμενα λεπτά κύλησαν χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες έως το 23′, όταν η Μπαρτσελόνα κέρδισε πέναλτι.

Ο Γκουντογκάν ανέλαβε την εκτέλεσε, αλλά είδε τον Ράικοβιτς να πέφτει σωστά και να διώχνει την μπάλα. Στη συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν για λίγο την κατοχή, όμως δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ από τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Έτσι, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0. Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα πήρε τη νίκη με το γκολ του Γιαμάλ απέναντι στη Μαγιόρκα

Στην επανάληψη η Μαγιόρκα μπήκε καλύτερα και έψαξε να βρει το πρώτο γκολ του ματς. Ωστόσο, η μεγαλύτερη ευκαιρία ήταν για την Μπαρτσελόνα, με τον Γιαμάλ να σουτάρει από τα δεξιά και την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι, ενώ ο Μαρτίνες δεν μπόρεσε στη συνέχεια να σκοράρει. Τελικά, στο 73ο λεπτό η Μπαρτσελόνα κατάφερε να προηγηθεί με τον Γιαμάλ. Ο νεαρός αστέρας δοκίμασε από μακριά το πόδι του και δεν άφησε κανέναν περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα και έκανε το 1-0.

Η Μπαρτσελόνα μπόρεσε να διατηρήσει το προβάδισμά της μέχρι το τέλος της αναμέτρησης και έτσι πήρε τους τρεις βαθμούς. Πλέον, οι «Μπλαουγκράνα» είναι δεύτεροι με 61 βαθμούς και η Μαγιόρκα 15η με 27 πόντους μετά από 28 αναμετρήσεις.