Ο Ναδάλ «ένωσε» Ζιντάν και Βινίσιους! (vid)
Ο Ονάνα… γκρέμισε όλα όσα έχτισε ο Άντονι! (vid)
Η Λειψία «διέλυσε» την Ντόρτμουντ με 4αρα – Την στέλνει εκτός Champions League!
Κέιν… ασταμάτητος – Νίκησε μόνος του την Άιντραχτ και «προειδοποίησε» τη Ρεάλ! (vid)
Πολλά νεύρα από τον Κλοπ… Μόνο που δεν έβρισε δημοσιογράφο που τον ρώτησε για το πρωτάθλημα!
Έξαλλος Σαλάχ: «Αν μιλήσω… έχει να γίνει χαμός! Αφήστε με» (vid)
Ο Κλοπ μίλησε για τον τσακωμό με τον Σαλάχ: «Απλά τα πράγματα, τελείωσε!» (vid)
Σάντσο, λογικά… δεν κάνεις στην Γιουνάιτεντ – ΓΚΟΛ ζωγραφιά (vid)
Κλοπ, ρεσιτάλ… αποτυχίας – Η Λίβερπουλ τα έχασε όλα σε έξι εβδομάδες! (pic)
O καλύτερος 16χρονος του κόσμου ανήκει στην Άρσεναλ: Έχει βάλει 24 γκολ σε 7 ματς!
Σαλάχ και Κλοπ πήγαν να παίξουν «μπουνιές» – Παραπαίει η Λίβερπουλ! (vid)
Ο Αντόνιο έβαλε ταφόπλακα στα – όποια – όνειρα της Λίβερπουλ (vid)
Αφοπλιστικός Τεν Χαγκ: «ΟΥΤΕ του χρόνου πάμε για πρωτάθλημα!»
Μπάγερν «μίκρυνες» απότομα – Δεν σε θέλει ούτε ο… άνεργος!
Τουμπάρει τη κατάσταση η Λίβερπουλ μέσα στο Λονδίνο (vid)
Χιρόνα

Η Χιρόνα θα παλεύει μέχρι τέλους – «Πάτησε» ξανά στη δεύτερη θέση της La Liga! (vids)

Η Χιρόνα κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην Οσασούνα (1-0) και έτσι ανέβηκε ξανά στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα της La Liga, προσπερνώντας την Μπαρτσελόνα.

Η Χιρόνα φιλοξένησε την Οσασούνα για την La Liga και ήθελε τη νίκη, ώστε να κρατήσεις τις ελπίδες που έχει για το Πρωτάθλημα μέχρι το τέλος. Η ομάδα του Σάντσες κατάφερε να επικρατήσει και να πάρει τους τρεις βαθμούς, ανεβαίνοντας ξανά στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, και μειώνοντας στους 4 από τη Ρεάλ Μαδρίτης, όμως με ένα παιχνίδι περισσότερο.

Ο αγώνας δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο ρυθμό, αφού το γήπεδο ήταν βρεγμένο λόγω της βροχής και δεν επέτρεπε στους παίκτες να κινηθούν με άνεση. Η Χιρόνα ήταν ανώτεροι στα πρώτα λεπτά και πίεζε από ψηλά. Στο 6ο λεπτό ο Ντόβμπικ πήρε την κεφαλιά αλλά ο Σέρχιο Ερέρα έκανε μία εύκολη απόκρουση. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ελέγχουν το παιχνίδι και τελικά κατάφεραν να ανοίξουν από νωρίς το σκορ. Στο 13′ ο Κρίστιαν Πόρτου με ένα πλασέ από κοντινή απόσταση έκανε το 1-0 και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Η Οσασούνα κατάφερε να απειλήσει στο 17ο λεπτό, με τον Ζεσούς Αρέσο να βρίσκει τον Άντε Μπούντιμιρ αλλά ο τελευταίος έστειλε την κεφαλιά του αρκετά άουτ. Στο 28′ και ο Κατένα είδε την κεφαλιά του να καταλήγει άουτ ενώ στο 39ο λεπτό ο Τζον Μονκαγιόλα από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα χιλιοστά δίπλα από το δοκάρι. Έτσι, η Χιρόνα πήγε μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια. Χιρόνα

Η Χιρόνα με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο… καθάρισε την Οσασούνα

Στην επανάληψη, η Χιρόνα θα μπορούσε να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Ντόβμπικ αλλά εκείνος από πλεονεκτική θέση έστειλε άουτ την μπάλα στο 48′ και στο 64′ ο Ερέρα έπιασε την κεφαλιά του. Τελικά, στο 86ο λεπτό η Χιρόνα κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της με τον Σάβιο και να «κλειδώσει» τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Έτσι, η Χιρόνα βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 62 πόντους αφήνοντας πίσω της την Μπαρτσελόνα και έχοντας μπροστά της μόνο την Ρεάλ Μαδρίτης στους 66 βαθμούς.