Κέιν… ασταμάτητος – Νίκησε μόνος του την Άιντραχτ και «προειδοποίησε» τη Ρεάλ! (vid)
Πολλά νεύρα από τον Κλοπ… Μόνο που δεν έβρισε δημοσιογράφο που τον ρώτησε για το πρωτάθλημα!
Έξαλλος Σαλάχ: «Αν μιλήσω… έχει να γίνει χαμός! Αφήστε με» (vid)
Ο Κλοπ μίλησε για τον τσακωμό με τον Σαλάχ: «Απλά τα πράγματα, τελείωσε!» (vid)
Σάντσο, λογικά… δεν κάνεις στην Γιουνάιτεντ – ΓΚΟΛ ζωγραφιά (vid)
Κλοπ, ρεσιτάλ… αποτυχίας – Η Λίβερπουλ τα έχασε όλα σε έξι εβδομάδες! (pic)
O καλύτερος 16χρονος του κόσμου ανήκει στην Άρσεναλ: Έχει βάλει 24 γκολ σε 7 ματς!
Σαλάχ και Κλοπ πήγαν να παίξουν «μπουνιές» – Παραπαίει η Λίβερπουλ! (vid)
Ο Αντόνιο έβαλε ταφόπλακα στα – όποια – όνειρα της Λίβερπουλ (vid)
Αφοπλιστικός Τεν Χαγκ: «ΟΥΤΕ του χρόνου πάμε για πρωτάθλημα!»
Μπάγερν «μίκρυνες» απότομα – Δεν σε θέλει ούτε ο… άνεργος!
Τουμπάρει τη κατάσταση η Λίβερπουλ μέσα στο Λονδίνο (vid)
Το πρόσωπο του Κλοπ τα λέει όλα για την αγωνιστική κατάρρευση της Λίβερπουλ! (pic)
H Λίβερπουλ κατάφερε να δεχθεί γκολ από το κεφάλι του Μπόουεν (vid)
Μόνο έτσι θα δούμε και του χρόνου Μπαρτσελόνα – Ζοάο Φέλιξ μαζί!
Μπάγερ Λεβερκούζεν

Τον… χαβά της η Μπάγερ Λεβερκούζεν – Πήγε στο +10 από την Μπάγερν Μονάχου! (vid)

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν πήρε ακόμη μία νίκη φέτος, αφού επικράτησε με 2-0 κόντρα στη Βόλφσμπουργκ, και έτσι ανέβασε τη διαφορά στους 10 από τη δεύτερη Μπάγερν Μονάχου.

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν με τον Τσάμπι Αλόνσο στον πάγκο κάνει την καλύτερη σεζόν της ιστορίας της. Οι «Ασπιρίνες» είναι αήττητες και κατάφεραν να παραμείνουν, αφού επικράτησαν εντός έδρας απέναντι στη Βόλφσμπουργκ. Η Μπάγερ κέρδισε με 2-0 με τα γκολ τον Τέλια και Βιρτζ και έτσι πήρε τους τρεις βαθμούς και την 21η νίκη της φέτος στο γερμανικό Πρωτάθλημα.

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν μπήκε καλύτερα στον αγώνα και από νωρίς προσπάθησε να βρει ένα γκολ. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή στα πρώτα λεπτά και ήλεγχαν τον ρυθμό της αναμέτρησης. Και από τις δύο πλευρές υπήρχε μεγάλη ένταση και αρκετά φάουλ στην αρχή, χωρίς όμως κάποια πραγματική ευκαιρία. Στο 17′ ο Στάνισιτς δοκίμασε από μακριά το πόδι του, όμως ο Καστέλς έκανε μία εύκολη επέμβαση. Η επόμενη μεγάλη ευκαιρία ήρθε στο 22ο λεπτό, με τον Βιρτζ να σημαδεύει το δοκάρι και να μη μπορεί να ανοίξει το σκορ.

Μόλις ένα λεπτά μετά ο Τσάκα βρέθηκε κοντά στο να σκοράρει, όμως δεν κατάφερε να σημαδέψει την εστία από το σημείο του πέναλτι. Στο 28′ άλλαξαν τα δεδομένα στον αγώνα αφού ο Μόριτζ Τζενς πήρε δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τους φιλοξενούμενους με δέκα παίκτες. Τελικά, η Μπάγερ Λεβερκούζεν κατάφερε να κάνει το 1-0, αφού στο 37ο λεπτό ο Τέλια με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Έτσι, οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ. Λεβερκούζεν

Η Λεβερκούζεν παραμένει αήττητη και στην κορυφή

Στην επανάληψη η Μπάγερ Λεβερκούζεν συνέχισε να ελέγχει το παιχνίδι και δεν απειλήθηκε πολλές φορές για την ισοφάριση. Μάλιστα, στο 86ο λεπτό οι γηπεδούχοι «κλείδωσαν» το αποτέλεσμα, αφού ο Βιρτζ με το δεξί σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 2-0 της αναμέτρησης.

Έτσι, η Λεβερκούζεν είναι πρώτη με 67 πόντους μετά από 25 παιχνίδια και ακολουθεί η Μπάγερν Μονάχου με 57 βαθμούς. Μάλιστα, το εντυπωσιακό είναι πως η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο παραμένει αήττητη σε όλες τις διοργανώσεις.