Τσέλσι: Οι επτά παίκτες που δε θα φορέσουν ξανά τη φανέλα της!
Τζο Κόουλ: «Ο Βιρτς είναι στο ίδιο επίπεδο με τον Μπέλινγχαμ»!
Μπαρτσελόνα: Ο Τσάβι βρήκε τον «μαέστρο» που έψαχνε!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ο Τεν Χαγκ μίλησε για όλους και για όλα στον Γκάρι Νέβιλ!
Ίντερ: Τα μεταγραφικά της πλάνα για το καλοκαίρι!
Μικρό καλάθι κρατά ο Μεντιλίμπαρ: «Δεν έχει κριθεί τίποτα»
Ολυμπιακός: Αποθέωση για τους θριαμβευτές του Μπέρμιγχαμ στο «Ελ. Βενιζέλος»

Η Νάπολι «απάντησε» στην Μπαρτσελόνα και ξαναμπήκε στο παιχνίδι! (vid)

Η Νάπολι κατάφερε να μειώσει σύντομα σε 2-1 και έτσι μπήκε γρήγορα ξανά στο παιχνίδι της πρόκρισης.

Μπαρτσελόνα και Νάπολι κληρώθηκαν για τη φάση των «16» του UEFA Champions League σε μία… επανάληψη της αναμέτρησης του 2020 αλλά και του playoff του Europa League το 2022. Οι δύο σύλλογοι στο πρώτο παιχνίδι ήρθαν ισόπαλοι στην Ιταλία. Ο Πολωνός «killer» των «Μπλαουγκράνα» άνοιξε το σκορ, με τον Οσιμέν να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

Στην επανάληψη η Μπαρτσελόνα μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να βρει δύο γρήγορα γκολ. Στο 15ο λεπτό ο Φερμίν Λόπες σκόραρε από το γύρισμα του Ραφίνια, με την άμυνα της Νάπολι να τον είχε… ξεχάσει τελείως. Στο 17′ οι παίκτες του Τσάβι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, με τον Ζοάο Κανσέλο να σκοράρει στην κενή εστία, μετά το σουτ του Ραφίνια το οποίο κατέληξε στο δοκάρι. Νάπολι

Η Νάπολι κατάφερε να μειώσει και να κάνει το ματς πάλι ντέρμπι

Παρά το διπλό «χτύπημα» των Ισπανών, η Νάπολι έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να μπει ξανά στο παιχνίδι. Στο 30′ βγήκαν σε μία όμορφη κόντρα, η οποία θύμισε το πρώτο γκολ των «Μπλαουγκράνα», και μπόρεσαν να σκοράρουν για το 2-1. Ο Πολιτάνο μπήκε στην περιοχή και γύρισε στον Αμίρ Ραχμάνι. Αυτός έκανε ένα όμορφο πλασέ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τερ Στέγκεν.

Έτσι, η Νάπολι πήγε στα αποδυτήρια πίσω με 2-1 (3-2 συνολικό σκορ) και μπήκε ξανά στο παιχνίδι απέναντι στη Μπαρτσελόνα, θέλοντας να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του UEFA Champions League.