Υποκλιθείτε στην πρωταθλήτρια Ίντερ – Έκανε πλάκα και στην Τορίνο (vid)
Πω, πω ένας Τσαλχάνογλου – Μια γκολάρα και… ΧΑΜΟΣ στο Μιλάνο! (vid)
Ανατροπή από Τσάβι – «Θέλω να μείνουν και οι δύο στην Μπαρτσελόνα»
Να τοι οι ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ – Πάρτι και ανατριχίλα στην είσοδο της Ίντερ (vid)
Γράφτηκε ιστορία – Τρεις γυναίκες διαιτητές στο ματς της πρωταθλήτριας Ίντερ (vid)
Κράουτς… βούλωσες στόματα: «Υπερτιμημένος ο Κλοπ; Δείτε που ήταν πριν η Λίβερπουλ»
Ξέσπασμα Κάραγκερ: «Για αυτό τσακώθηκαν Σαλάχ και Κλοπ! Είστε θρύλοι της Λίβερπουλ…»
O Χάρι Κέιν υπόσχεται γκολ… με το τσουβάλι κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης
Λεβερκούζεν και Αλόνσο «ζαχαρώνουν» τον αρχηγό της «Βασίλισσας»
O Σλοτ «τρέχει» να σώσει τη Λίβερπουλ από μια ακόμη ηχηρή αποχώρηση
O εκρηκτικός Ίσακ έκανε… θρύψαλα την πρωτιά του Ζλάταν στο Νησί (stats)
Ματσάρα από τον Μέσι – Καθάρισε με… 4αρα η Ίντερ Μαϊάμι (vid)
Τα ταμεία της Μπαρτσελόνα παίρνουν μικρή ανάσα… από το πουθενά
Η Γιουνάιτεντ «μαγειρεύει» την επιστροφή του Τούχελ στην Premier League
MLS

«Καθάρισε» ο Μέσι για την Ίντερ – Γκολ, ασίστ σε 15 λεπτά και πρόκριση (vid)

Με Μέσι είναι αλλιώς η Ίντερ Μαϊάμι! Ο Αργεντινός πήρε την ομάδα του από το... χέρι και την οδήγησε σε νίκη - πρόκριση!

H Ίντερ του Μιλάνου γνώρισε to βράδυ της Τετάρτης τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του Champions League. Ηττήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι από την Ατλέτικο Μαδρίτης στο Μετροπολιτάνο και αποχαιρέτησε τη διοργάνωση. Μια άλλη Ίντερ όμως, αυτή του Μαϊάμι συνέχισε με νίκη – πρόκριση την πορεία της στη φετινή σεζόν.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Η ομάδα από τη Φλόριντα αναμετρήθηκε με τη Νέισβιλ στο Μαϊάμι, στον επαναληπτικό της φάσης των «16» του CONCACAF Champions Cup. Μετά το 2-2 του πρώτου αγώνα η ομάδα του Τάτα Μαρτίνο καλούνταν να πάρει τη νίκη μπροστά στο κοινό της για να περάσει εκείνη στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Διάβασε επίσης: Η αδιανόητη γκολάρα του Ινσίνιε κλέβει τη δόξα από Μέσι – Γιακουμάκη (vid)

Ο Μέσι έκανε όλη τη δουλειά για την Ίντερ Μαϊάμι

Οι γηπεδούχοι μπήκαν φορτσάτοι στον αγώνα και με μπροστάρη τον Λιονέλ Μέσι έβαλαν από νωρίς βάσεις πρόκρισης. Μόλις στο 8′ ο Αργεντινός σούπερ σταρ τροφοδότησε άψογα τον Λουίς Σουάρες μέσα στη μεγάλη περιοχή και ο Ουρουγουανός με όμορφο τελείωμα έκανε το 1-0. Στο 23′, ο Μέσι από δημιουργός έγινε εκτελεστής. Ο 36χρονος επιθετικός πήρε τη μπάλα από καλή θέση, έκανε το δυνατό σουτ και την έστειλε στα δίχτυα γράφοντας το 2-0. Με αυτό το τέρμα ο Αργεντινός έφθασε αισίως τα πέντε σε πέντε συμμετοχές στο φετινή σεζόν στα γήπεδα του MLS.

Η Ίντερ στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε και 3ο τέρμα με δράστη τον Τέιλορ. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να πετύχουν το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Σάριντζ στο 90+3′. Ο Λιονέλ Μέσι τραυματίστηκε στο 49ο λεπτό του αγώνα και αντικαταστάθηκε από τον Τάτα Μαρτίνο. Οι πρώτες πληροφορίες αναφέρουν πως ο τραυματισμός του δεν είναι κάτι σοβαρό ωστόσο ο Αργεντινός αναμένεται να μείνει εκτός για το επόμενο παιχνίδι της ομάδας του για το MLS.