Μπαρτσελόνα: O παίκτης που θα κάνει ευτυχισμένο τον Τσάβι το καλοκαίρι
Rai Sport: Η Νάπολι βρήκε τον ιδανικό προπονητή για την αντεπίθεσή της
Μπαρτσελόνα: Το μελλοντικό της 6αρι έρχεται από τη Masia
Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!
Μπάγερ Λεβερκούζεν

Ασπιρίνες… για τον «πόνο» της Μπάγερν – Συνεχίζει ακάθεκτη η Λεβερκούζεν! (vid)

Η Λεβερκούζεν συνεχίζει... να «σκοτώνει» τους αντιπάλους της! Πέρασε και από την έδρα της Φράιμπουργκ και ξανά στο +10

Η Λεβερκούζεν πέρασε και από την έδρα της Φράιμπουργκ επικρατώντας με 3-2… παραμένοντας πρώτη και καλύτερη στην κορυφή της Bundesliga! Ξανά στο +10 από την δεύτερη Μ?πάγερν Μονάχου η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο.

Το ματς ξεκίνησε με το καλύτερο δυνατό τρόπο για τους πρωτοπόρους, καθώς ο Βιρτζ άνοιξε το σκορ για την Λεβερκούζεν στο 2′, διώχνοντας το άγχος από τους παίκτες της ομάδας του και από τον Τσάμπι Αλόνσο.

Η Φράιμπουργκ όμως είναι μια ομάδα που πάντα βάζει δύσκολα στην έδρα της και κατάφερε να αντιδράσει, με τον Ντόαν να γράφει το 1-1 στο 10′. Η Λεβερκούζεν όμως ήταν αυτή που πήρα τα ηνία του ματς στην συνέχεια και έδειξε πως θέλει να πάει στα αποδυτήρια με ένα θετικό αποτέλεσμα και τα κατάφερε.

Στο 40′ ο Hlozek σημείωσε ένα από τα πιο εύκολα γκολ της καριέρας του, γράφοντας το 2-1, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου 45λεπτου.

Με το ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο, βρήκε και τρίτο γκολ στην πρώτη της φάσης, με τον Σικ να λέει “ευχαριστώ” στην πάσα του Φρίπονγκ και να κάνει το 3-1 στο 53′.

Οι “ασπιρίνες” κατέβασαν ταχύτητα και οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύτηκαν, μειώνοτας το σκορ στο 79′ με τον Κέιτελ να μειώνει σε 2-3 και να δίνει νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση. Ο Σικ στο 83′ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, χάνοντας μια μοναδική ευκαιρία, όμως η Λεβερκούζεν δεν το πλήρωσε, καθώς το υπέρ της προβάδισμα έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα!