Χαοτική διαφορά στις τιμές των εισιτηρίων σε Αλιάνζ Αρένα και Σαντιάγκο Μπερναμπέου
Μπαρτσελόνα: Με πρωταγωνιστή τον Λεβαντόφκσι κέρδισε και την άμυνα της
Άμυνα για κλάματα η Μπαρτσελόνα χάρισε δυο γκολ στη Βαλένθια (vid)
Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Αλ Νασρ

Ο Ρονάλντο συνεχίζει να… οργιάζει: Χατ-τρικ και τρίποντο η Αλ Νασρ! (vids)

Η Αλ Νασρ κατάφερε να πάρει ακόμη μία νίκη στο Πρωτάθλημα, με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πρωταγωνιστεί, πετυχαίνοντας χατ-τρικ.

Η Αλ Νασρ συνεχίζει τη μάχη της για το Πρωτάθλημα, με την ομάδα του Κριστιάνο Ρονάλντο να πήρε ακόμη μία νίκη στη Saudi Pro League. Οι παίκτες του Λουίς Κάστρο αντιμετώπισαν την Αλ Ταέ και επικράτησαν με χαρακτηριστική άνεση, σκοράροντας πέντε φορές, ενώ ο Πορτογάλος θρύλος πέτυχε χατ-τρικ.

Το σκορ άνοιξε νωρίς στην αναμέτρηση, με τον Οτάβιο να βρίσκει πρώτος δίχτυα στο 20ο λεπτό. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν μόλις δύο λεπτά μετά με τον Βούρα. Ο σκόρερ της Αλ Ταέ είχε δει κίτρινη κάρτα στο 14′ και είδε άλλη μία στο 36′ αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες. Ρονάλντο

Ο Ρονάλντο συνεχίζει να σκοράρει

Η Αλ Νασρ κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα, και με τον Γκαρέμπ στο 45+7′ μπόρεσε να πάρει πάλι το προβάδισμα (2-1) και να πάει μπροστά στο σκορ στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη… ανέλαβε ο Κριστιάνο Ρονάλντο και «καθάρισε» τον αγώνα. Ο πρώην αστέρας της Ρεάλ Μαδρίτης σκόραρε στο 65′ για το 3-1 με ένα απευθείας σουτ από το γύρισμα του Σαντιό Μανέ. Μόλις δύο λεπτά αργότερα ο Ρονάλντο βρήκε ξανά δίχτυα, αφού εκμεταλλεύτηκε το κακό διώξιμο της αντίπαλης άμυνας και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 4-1.

Η Αλ Νασρ συνέχισε να πιέζει με τον αγώνα να έχει ουσιαστικά τελείωσει και κατάφερε να βρει και πέμπτο γκολ. Ο Αλ Σουλαγχίμ γέμισε την μπάλα και ο Ρονάλντο με το κεφάλι διαμόρφωσε το τελικό 5-1, δίνοντας τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Έτσι, η Αλ Νασρ του Κριστιάνο Ρονάλντο παραμένει δεύτερη, έχοντας 59 πόντους μετά από 25 παιχνίδια. Πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα είναι η Αλ Χιλάλ με 71 πόντους, στην τρίτη θέση είναι η Αλ Αχλί με 48 βαθμούς και τέλος τέταρτη είναι η Αλ Ιτιχάντ, η οποία έχει 46 βαθμούς.