Μπαρτσελόνα: Με πρωταγωνιστή τον Λεβαντόφκσι κέρδισε και την άμυνα της
Άμυνα για κλάματα η Μπαρτσελόνα χάρισε δυο γκολ στη Βαλένθια (vid)
Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Από τον παράδεισο στην… κόλαση η Γιουνάιτεντ στο 90+9′! (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκε πολύ κοντά στη νίκη απέναντι στην Μπρέντφορντ αλλά τελικά είδε τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο τέλος.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ φιλοξενήθηκε από την Μπρέντφορντ για την Premier League. Η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ ήθελε τη νίκη ώστε να μειώσει και άλλο τη διαφορά από την έκτη θέση αλλά τελικά κατάφερε να πάρει μόνο τον βαθμό της ισοπαλίας, με το σκορ να μένει στο 1-1.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και προσπάθησε να πιέσει από τα πρώτα λεπτά την Μπρέντφορντ, προσπαθώντας να βρει από νωρίς ένα γκολ. Σταδικά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν την μπάλα στα πόδια τους και να βάλουν δύσκολα στους «Κόκκινους Διαβόλους», όμως το ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες. Έτσι, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε τον ίδιο ρυθμό και την ίδια ένταση με το πρώτο, με την Μπρέντφορντ να έχει για περισσότερη ώρα τον έλεγχο της μπάλας. Στο 71ο λεπτό οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν δίχτυα, αλλά το γκολ δε μέτρησε καθώς υπήρχε οφσάιντ. Όλα έδειχναν πως το ματς θα έμενε στο 0-0, ωστόσο στο 90+6′ ο Μέισον Μάουντ κατάφερε να πετύχει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και έτσι οι «Κόκκινοι Διάβολοι»… αγκάλιασαν το τρίποντο. Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να χάσει το προβάδισμα που πήρε στο 96′

Όμως, στο 90+9′ η άμυνα της Γιουνάιτεντ λειτούργησε όπως… μας έχει συνηθίσει φέτος σε πολλές περιπτώσεις. Ο Τόνεϊ βρέθηκε στην περιοχή των φιλοξενούμενων, γύρισε στον Άγερ και αυτός από κοντά δε δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

Έτσι, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρίσκεται στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας συγκεντρώσει 48 βαθμούς μετά από 29 παιχνίδια. Την ίδια στιγμή, η Μπρέντφορντ είναι 15η στην Premier League, έχοντας κερδίσει 27 πόντους μετά από 30 ματς.