Άμυνα για κλάματα η Μπαρτσελόνα χάρισε δυο γκολ στη Βαλένθια (vid)
Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
Μπαρτσελόνα

Συνεχίζει το αήττητο σερί η Μπαρτσελόνα που… ελπίζει για το Πρωτάθλημα! (vid)

Η Μπαρτσελόνα κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς απέναντι στη Λας Πάλμας και μείωσε στους 5 από την κορυφή και τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Η Μπαρτσελόνα φιλοξένησε στην έδρα της τη Λας Πάλμας και κατάφερε να πάρει μία εύκολη νίκη και τους τρεις βαθμούς. Έτσι, η ομάδα του Τσάβι μείωσε στους πέντε τη διαφορά από τη Ρεάλ Μαδρίτης, όμως η «Βασίλισσα» έχει ένα παιχνίδι λιγότερο και μπορεί να ανεβάσει ξανά τη διαφορά.

Η Μπαρτσελόνα ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και κατάφερε να βρει δίχτυα με τον Λεβαντόφσκι με το… καλημέρα αλλά υπήρχε οφσάιντ στη φάση. Η Λας Πάλμας απάντησε στο 7′ με τον Μουνίρ να χάνει μία μεγάλη ευκαιρία ενώ στο 20′ η Μπαρτσελόνα σκόραρε ξανά με τον Ραφίνια, με το τέρμα να ακυρώνεται ξανά μετά την παρέμβαση του VAR. Μετά από λίγο άλλαξαν όλα τα δεδομένα στον αγώνα, αφού ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων βγήκε αρκετά έξω από την εστία του και έκανε ένα τάκλιν στον Ραφίνια. Έτσι, είδε κόκκινη κάρτα και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες στο 25ο λεπτό. Μπαρτσελόνα

Η Μπαρτσελόνα πήρε τη νίκη απέναντι στη Λας Πάλμας

Στο 34′ η Μπαρτσελόνα έχασε ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία, με την κεφαλιά του Ρόμπερτ Λεβαντόφκσι να καταλήγει στο δοκάρι, μετά από την σέντρα του Ζοάο Κανσέλο. Οι «Μπλαουγκράνα» συνέχισαν να πιέζουν και στο 44ο λεπτό έχασαν νέα ευκαιρία, με τον Ραφίνια να στέλνει άουτ την μπάλα από καλό σημείο. Έτσι, οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια (0-0).

Στην επανάληψη η Μπαρτσελόνα πίεσε από την αρχή και κατάφερε τελικά να ανοίξει το σκορ στο 59ο λεπτό. Ο Φέλιξ βρήκε τον Ραφίνια και ο τελευταίος με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-0. Οι παίκτες του Τσάβι συνέχισαν να κυριαρχούν και στο 77′ είχαν νέο δοκάρι, αυτή τη φορά με τον Ζοάο Φέλιξ. Η Λας Πάλμας παραλίγο να ισοφαρίσει στο 86ο λεπτό, με τον Μολέιρο να βλέπει το σουτ του να περνάει χιλιοστά δίπλα από το δοκάρι του Τερ Στέγκεν. Τελικά, το σκορ και το αποτέλεσμα του ματς δεν άλλαξε μέχρι το τέλος.