Μπαρτσελόνα: Με πρωταγωνιστή τον Λεβαντόφκσι κέρδισε και την άμυνα της
Άμυνα για κλάματα η Μπαρτσελόνα χάρισε δυο γκολ στη Βαλένθια (vid)
Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
Ρόμα

Το… τραίνο της Ρόμα «κόλλησε» στο Λέτσε! (vid)

Η Ρόμα φιλοξενήθηκε από τη Λέτσε αλλά δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας (0-0).

Η Ρόμα φιλοξενήθηκε από τη Λέτσε στο Πρωτάθλημα, με τους «Λύκους» να παρουσιάζουν μεγάλη αλλαγή στις εμφανίσεις τους από όταν έκατσε στον πάγκο ο Ντε Ρόσι. Ωστόσο, στο Λέτσε δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν και να παίρνουν τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Ρόμα ξεκίνησε δυνατά στον αγώνα και έχασε την πρώτη της μεγάλη ευκαιρία μόλις στο δεύτερο λεπτό. Ο Κάρσντροπ βρέθηκε σε καλό σημείο αλλά έκανε ένα απογοητευτικό τελείωμα, χάνοντας μία φάση που δύσκολα θα ξαναέβρισκε. Η Λέτσε απάντησε στις ευκαιρίες στο 8′, όταν ο Γκαλό γέμισε την μπάλα και ο Πόνγκρατσιτς δεν κατάφερε να δώσει με το κεφάλι του την πορεία που ήθελε στην μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα.

Η Ρόμα τρία λεπτά μετά απείλησε ξανά, με τον Κριστάντε να δίνει στον Μπαλντανζί αλλά ο τελευταίος δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Οι γηπεδούχοι επιτέθηκαν ξανά στο 17ο λεπτό με τον Πικολί αλλά η προσπάθειά του βρήκε στα σώματα, ενώ το ίδιο έγινε και στο 28′ Στο 32ο λεπτό ο Σβίλαρ έκανε δύο τεράστιες επεμβάσεις στα δύο σουτ που έκανε ο Άλμκβιστ, ενώ κατάφερε να πιάσει και το πλασέ του Κριστόβιτς. Ο Παρέδες δοκίμασε από μακριά το πόδι του χωρίς επιτυχία (35′) και στο 40ο λεπτό ο Σβίλαρ έκανε μεγάλη επέμβαση και στο πλασέ του Πικολί. Στο 46΄ο Ανχελίνιο είδε το φάουλ του να καταλήγει στο δοκάρι και τελικά Ρόμα και Λέτσε οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0. Ρόμα

Η Λέτσε κυριάρχησε απέναντι στη Ρόμα

Στην επανάληψη η Λέτσε μπήκε καλύτερα από τη Ρόμα και προσπάθησε να απειλήσει από τα πρώτα λεπτά. Στο 48′ ο Μπλιν με το κεφάλι από καλό σημείο δεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ενώ 12′ μετά ο Μπαλντανζί είδε το μακρινό του σουτ να περνάει λίγο πάνω από την εστία. Στο 62′ ο Σανσόνε δεν κατάφερε από μακριά να κερδίσει τον Σβίλαρ και στο 68′ ο Ντόργκου έστειλε και αυτός άουτ την μπάλα.

Η Ρόμα… εμφανίστηκε ξανά στο 78′ όταν ο Ελ Σαραουί έκανε ένα σουτ εκτός περιοχής, με τον Φαλκόνε να μην αντιμετωπίζει ιδιαίτερο πρόβλημα. Μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι στο σκορ ή στο αποτέλεσμα, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας.

Έτσι, η Ρόμα βρίσκεται στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας με 52 πόντους και η Λέτσε είναι 13η με 29 βαθμούς.