Ίντερ: Μισή… ντουζίνα παίκτες στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου τους!
Μπαρτσελόνα: Ο παίκτης που «θυσιάζεται» για να έρθουν… Όλμο και Γουίλιαμς!
Πεπέ σε οπαδούς Άρσεναλ: «Με κράζατε χωρίς λόγο! Δεν φταίω που έδωσαν 90 εκατ. ευρώ…»
Κασεμίρο: «Αυτόν τον επιθετικό δεν μπορεί να τον σταματήσει… ΚΑΝΕΙΣ»
Έξαλλος ο Μαγκουάιρ: «Πόσο γελοίο να κράζετε την Αγγλία στα EURO!»
Ομάδα έκπληξη φουλάρει για τον Γκριεζμάν – Τρελό συμβόλαιο… πίσω μόνο από τον Μέσι!
Οριστική απόφαση της Ρεάλ – «Θα τον πάρουμε ως ελεύθερο το 2025»
Ιταλία

Άτυπη εκδίκηση η Γιουβέντους, δεν τη σταμάτησε αυτή τη φορά ο Μανδάς (vid)

«Καθαρή» νίκη με 2-0 για τη Γιουβέντους επί της Λάτσιο του Χρήστου Μανδά ο οποίος ήταν ανήμπορος να αποσοβήσει τους κινδύνους.

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τελικό του φετινού Coppa Italia έκανε η Γιουβέντους. Πήρε… εκδίκηση από τη Λάτσιο για το σαββατιάτικο 1-0 του «Ολίμπικο» στο πρωτάθλημα Ιταλίας, που διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με το γκολ του Μάρουσιτς. Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι εκμεταλλεύτηκε την έδρα της και επικράτησε αυτή τη φορά των «λατσιάλι» παίρνοντας προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς της 23ης Απριλίου στη Ρώμη. Το άλλο ζευγάρι των ημιτελικών είναι το Φιορεντίνα – Αταλάντα και παίζει πρώτο ματς αύριο 3/3.

Κάνε LIKE στη σελίδα του SPORTSKING στο FACEBOOK και μάθε πρώτος τα νέα της αγαπημένης σου ομάδας

Ένα παιχνίδι με όχι τόσες πολλές φάσεις. Υπήρχε περίσσια ένταση πάντως στο χορτάρι του «Αλιάνζ Στέιντιουμ» του Τορίνο. Οι φίλοι και οι παίκτες της Γιούβε διαμαρτύρονται για τη φάση του 12ου λεπτού, με τον διαιτητή, Νταβίντε Μέσα να δίνει πέναλτι αρχικά. Αλλά βλέποντας και το VAR πήρε πίσω την αρχική του απόφαση, με το 0-0 να παραμένει. Image

Η Λάτσιο στο 39ο λεπτό είχε δοκάρι με τον Λουίς Αλμπέρτο, στη μεγαλύτερη ευκαιρία της στο παιχνίδι. Το ημίχρονο έληξε χωρίς τέρματα, με τον Χρήστο Μανδά να κρατά ανέπαφη την εστία του ως το 50′. Μιας και δεν μπόρεσε ξανά να σταματήσει τον Φεντερίκο Κιέζα όπως και τις προάλλες. Ο Ιταλός εξτρέμ πλάσαρε εύστοχα ανοίγοντας το σκορ για τη «Βέκια Σινιόρα». Όλα τα λεφτά πάντως ήταν η 40άρα μπαλιά του Καμπιάσο που έκοψε στα δύο την άμυνα των φιλοξενούμενων βγάζοντας τον Κιέζα φάτσα με τον Έλληνα τερματοφύλακα.

Η ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ δεν μπόρεσε να συνέλθει από το γκολ και στο 64′ δέχτηκε και δεύτερο. Αυτή τη φορά ήταν ο Ντούσαν Βλάχοβιτς ο οποίος με φοβερή προσπάθεια και έξοχο πλασέ νίκησε τον Μανδά γράφοντας το 2-0. Οι αλλαγές του Τούντορ δεν μπόρεσαν να βοηθήσουν την κατάσταση. Ούτε ο Καστεγιάνος που μπήκε αντί του Ιμόμπιλε, ούτε ο Καμάντα που αντικατέστησε τον Λουίς Αλμπέρτο κατόρθωσαν να πετύχουν το γκολ που θα έβαζε στο παιχνίδι τη Λάτσιο. Μάλιστα, ο Μανδάς χρειάστηκε να επέμβει σε γύρισμα του Γουεά στο 85′ γλιτώνοντας το 3-0. Έτσι, το σκορ παρέμεινε ως το τελικό σφύριγμα του Μάσα και η ρεβάνς προμηνύεται δύσκολη για τον Μανδά και την παρέα του.