Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
O Μπαένια της Βιγιαρεάλ μας χάρισε την… διπλή σακούλα της σεζόν (vid)
Ευρώπη

Τράμπζονσπορ: Ο Φούντας έβαλε… το γκολ της ζωής του κόντρα στην Κόνιασπορ! (vid)

H Τράμπζονσπορ πήρε τη νίκη κόντρα στην Κόνιασπορ, με τον Φούντα να πετυχαίνει ένα καταπληκτικό γκολ.

Στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Trendyol Super Lig, η Τράμπζονσπορ κέρδισε με 3-1 εκτός έδρας την Κόνιασπορ. Στην αναμέτρηση ξεχώρισε το γκολ του Έλληνα επιθετικού, Ταξιάρχη Φούντα, ο οποίος με ένα εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό σκορ του ματς.

Στο 19ο λεπτό η Τράμπζονσπορ κατάφερε να ανοίξει το σκορ και να πάρει το προβάδισμα. Ο Τρεζεγέτ πήρε την μπάλα από τον Μεουνιέρ και με ένα δυνατό σουτ από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Ο Μαρντί στο 23′ είδε το σουτ του να καταλήγει στο δοκάρι και έπειτα άουτ, ενώ λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία πέρασε και το δυνατό πλασέ του Τσικαλέσι. Φούντας

Ο Φούντας… καθάρισε τον αγώνα

Στο 59ο λεπτό, η φιλοξενούμενη ομάδα αύξησε τη διαφορά στα 2 γκολ. Η Τράμπζονσπορ επιτέθηκε από τα αριστερά και ο Μεουνιέρ κέρδισε πέναλτι από τον Γουιλέρμα, με τον διαιτητή να δείχνει αμέσως την άσπρη βούλα. Ο Βίσκα ανέλαβε την εκτέλεση και δε δυσκολεύτηκε να σκοράρει για το 0-2.

Στο 79ο λεπτό, η σέντρα του Ετέμι από τη δεξιά πτέρυγα βρήκε τον Ν’Ζονζί και αυτός σούταρε και έβαλε ξανά την Κόνιασπορ στο παιχνίδια αφού μείωσε σε 1-2. Στο 81′ υπήρξε ξανά δοκάρι στο παιχνίδι αφού ο Ουλγκούν είδε να καταλήγει εκεί η κεφαλιά του, μετά τη σέντρα του Μορένα. Τελικά, στο 88ο λεπτό ο Φούντας πήρε την μπάλα εκτός περιοχής και με έναν… κεραυνό την έστειλε στα δίχτυα, χωρίς να αφήσει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Με το αποτέλεσμα αυτό, η Τράμπζονσπορ έφτασε τους 52 βαθμούς και συνεχίζει να βρίσκεται στην τρίτη θέση, ενώ η Κόνιασπορ έμεινε στους 33 πόντους. Θυμίζουμε πως αυτό είναι το 4 γκολ που πέτυχε ο Φούντας με την τουρκική ομάδα, ενώ σε 25 παιχνίδια έχει δώσει και μία ασίστ.