Ρεσιτάλ αστοχίας η Παρί, με βραχεία κεφαλή η Ντόρτμουντ για τελικό! (vids)
Μίλαν: Οι πέντε κανόνες που πρέπει να ακολουθήσει ο νέος προπονητής!
Ντόρτμουντ – Παρί: ΔΥΟ δοκάρια σε λίγα δευτερόλεπτα από Μπαπέ και Χακίμι! (vid)
Η Ρεάλ ήδη ετοιμάζει φιέστα στη Μαδρίτη για το πρωτάθλημα πριν την Μπάγερν!
Ντόρτμουντ – Παρί: Θύμισε Χάαλαντ η γκολάρα του Φύλκρουγκ! (vid)
Ο κόσμος της Ντόρτμουντ έδωσε… ρέστα στο ματς με την Παρί! (vid)
O Κόντε θέλει την μεγάλη επιστροφή στην Τσέλσι!
Τσέλσι

Ιδανικός «αυτόχειρας» η Τσέλσι κόντρα στη Σέφιλντ! (vid)

Η Τσέλσι κατάφερε να μην πάρει τη νίκη απέναντι στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 2-2 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Η Τσέλσι κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τρομερή ανατροπή στις καθυστερήσεις και έτσι πήγε με την ψυχολογία στα ύψη στον εκτός έδρας αγώνα κόντρα στη Σέφιλντ. Ωστόσο, απέναντι στην τελευταία ομάδα του βαθμολογικού πίνακα η Τσέλσι κατάφερε να πάρει μόνο έναν πόντο, αφού η Σέφιλντ βρήκε το «χρυσό» γκολ στο 93′.

Η Τσέλσι ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι και πίεσε από νωρίς για να ανοίξει το σκορ. Ο Κόνορ Γκάλαχερ στο 9ο λεπτό τελείωσε μία φάση από τα αριστερά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την αντίπαλη εστία. Δύο λεπτά μετά οι «Μπλε» κέρδισαν ένα κόρνερ, με τον Γκάλαχερ να αναλαμβάνει την εκτέλεση. Ο Τιάγκο Σίλβα βρέθηκε μόνος του στο σημείο του πέναλτι και εκτέλεσε για το 1-0. Τσέλσι

Η Τσέλσι… αυτοκτόνησε στις καθυστερήσεις απέναντι στη Σέφιλντ

Ο Κόουλ Πάλμερ δοκίμασε το πόδι του στο 23′ αλλά η μπάλα βρήκε στα σώματα. Η άμυνα της Τσέλσι έκανε συνεχόμενα λάθη και τελικά στο 32ο λεπτό η Σέφιλντ κατάφερε να ισοφαρίσει. Ο Μπογκλ βρέθηκε μόνος του στη μικρή περιοχή και βρήκε δίχτυα για το 1-1. Έτσι, οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια, με δύο γκολ που προήλθαν από λάθη της άμυνας.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με την Τσέλσι να έχει όμως την κατοχή της μπάλας. Τελικά, στο 66ο λεπτό ο Μαντουέκε κατάφερε να δώσει ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του, αφού πέρασε από τα αριστερά και με ένα όμορφο πλασέ τελείωσε τη φάση.

Όλα έδειχναν πως αυτό θα ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα, όμως στο 90+3′ ο ΜακΜπέρνι βρέθηκε στη μικρή περιοχή μετά από νέα αδράνεια της άμυνας της Τσέλσι, και κέρδισε τον Πέτροβιτς διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 της αναμέτρησης.