Μόνο έναν παίκτη θέλει τόσο πολύ ο Τσάβι για την επόμενη σεζόν στην Μπαρτσελόνα!
Γκιουλέρ: «Πήγα στη Ρεάλ για να γίνω ο διάδοχος του Μόντριτς»
Ο Σάκα πρώτα έβγαλε ασίστ και μετά γέλαγε μπροστά στους οπαδούς της Τότεναμ! (vid)
Λεβαντόφσκι: «Άξιζα Χρυσή Μπάλα! Αυτοί είναι οι δύο κορυφαίοι της φετινής σεζόν»
Ο Νταβίντ Λουίζ ταπείνωσε τον Κάραγκερ: «Αστείο! Δεν πήρες ποτέ τίτλο, αλλά…»
Ακραία πρόβλεψη Ματέους: «Ρεάλ κόντρα στην Μπάγερν! Έχουμε φαβορί….»
Η τεχνολογία μίλησε – Εκεί θα καταλήξει ο τίτλος της Premier League… και η τελική βαθμολογία!
Έκτακτο: Οριστική συμφωνία της Λίβερπουλ – Έπεσαν υπογραφές! (pic)
Ηχηρές αποχωρήσεις σε Ίντερ και Μίλαν – Χαιρέτησαν οι πρώτοι δύο!
«Μικρή» η Μπάγερν μπροστά στη… Ρεάλ – Η δήλωση Τούχελ τους ξέρανε!
Θα μας τρελάνει ο Τιάγκο Σίλβα – Βρήκε νέα ομάδα… και λέει το «ναι»!
Μπαρτσελόνα ξύπνησες – «Άρρωστη» ανανέωση στον νέο… Πουγιόλ!
To συγκινητικό αντίο του Τιάγκο Σίλβα στην Τσέλσι (vid)
O Μπαένια της Βιγιαρεάλ μας χάρισε την… διπλή σακούλα της σεζόν (vid)

Ίδρωσε και ζορίστηκε, αλλά στο τέλος νίκησε η Τότεναμ! (vid)

Η Τότεναμ πήρε ακόμη μία σπουδαία εντός έδρας νίκη στο ματς κόντρα στη Νότιγχαμ Φόρεστ, επικρατώντας με σκορ 3-1.

Η Τότεναμ ήταν ανώτερη και καλύτερη. Ωστόσο, οι παίκτες του Άγγελου Ποστέκογλου είδαν τη Νότιγχαμ Φόρεστ να τους βάζει δύσκολα. Παρόλα αυτά επικράτησαν με σκορ 3-1 στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Premier League.

Από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης η Τότεναμ ήταν εκείνη που είχε την κατοχή της μπάλας και αυτή που προσπαθούσε με τη απανωτές επιθέσεις να ανοίξει το σκορ. Από την άλλη η Νότιγχαμ Φόρεστ προσπαθούσε να μην κάνει το ένα λάθος πίσω από το άλλο, ειδικά στη μεσαία της γραμμή. Όμως, αυτό μόνο εύκολο δεν ήταν. Έτσι, οι Λονδρέζοι απειλούσαν κυρίως από τα πλάγια. Κυρίως με τον Βέρνερ.

Μάλιστα, από μία παράλληλη μπαλιά του Γερμανού επιθετικού οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα. Στο 15′ ο Βέρνερ σέντραρε από τα αριστερά με τον Μουρίγιο να βάζει λάθος το πόδι του και αντί να δείχνει την μπάλα, τελικά να την στέλνει στα δίχτυα του Σελς. Πολλοί θα περίμεναν από τη Νότιγχαμ να τα παρατήσει ή να αφήσει ακόμη μεγαλύτερο περιθώριο στην Τότεναμ να κάνει το παιχνίδι της. Αυτό δεν συνέβη με τους φιλοξενούμενους να κοιτάνε στα μάτια τους Λονδρέζους και να έχουν φάσεις για γκολ. Σε μία από αυτές άλλαξαν ωραία την μπάλα με τον Γουντς από κοντά να νικάει τον Βικάριο και να «γράφει» το 1-1 στο 27′.

Ο ίδιος παίκτης στο 35′ έχασε μία πολύ μεγάλη ευκαιρία για την απόλυτη ανατροπή. Όταν μετά από σουτ ο Βικάριο ήταν στο έδαφος και εκείνος από κοντά αντί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 την έστειλε στο δοκάρι της εστίας του Ιταλού κίπερ από πάρα πολύ καλή θέση. Με το 1-1 να μένει ως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και τη Νότιγχαμ να δείχνει ότι μπορεί να κάνει ζημιά στους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός ήταν καλός καλός με την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω. Σε μία από τις οργανωμένες της επιθέσεις η Τότεναμ έκανε το 2-1 στο 52′ με υπέροχο σουτ του Βαν ντε Βεν. Με τους παίκτες του Ποστέκογλου να «χτυπάνε» εκ νέου στο 58′ με τον Πόρο για το 3-1. Κάπου εκεί όλα έδειχναν να τελειώνουν για τη Νότιγχαμ που έκανε αλλαγές για να βρει απαντήσεις, αλλά χωρίς αντίκρισμα. Μάλιστα, ο Σελς λίγο πριν το τέλος σταμάτησε σουτ του Σον με την μπάλα, αφού έχει βρει πρώτα στον κίπερ της Νότιγχαμ, να καταλήγει στο δοκάρι της εστίας του.