Η άμυνα της Παρί «κοιμήθηκε», έκοψε την αντεπίθεση της Μπαρτσελόνα ο Ντοναρούμα! (vid)

Η Μπαρτσελόνα έφτασε πολύ κοντά στο 0-1, όμως ο Ντοναρούμα έγινε... στόπερ και έκοψε την αντεπίθεση.

10.04.2024 | 22:15

Η Παρί Σεν Ζερμέν φιλοξένησε την Μπαρτσελόνα για τον πρώτο προημιτελικό του UEFA Champions League. Οι Γάλλοι ξεκίνησαν τον αγώνα με την μπάλα στα πόδια τους, όμως η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα στα πρώτα λεπτά του ματς ήταν για την ομάδα του Τσάβι.

Στο 6ο λεπτό η Μπαρτσελόνα βγήκε στην αντεπίθεση, με τον Τερ Στέγκεν να γεμίζει την μπάλα και να βγάζει σε τετ-α-τετ τον Ραφίνια. Η άμυνα της Παρί Σεν Ζερμέν… κοιμήθηκε και έτσι ο εξτρέμ πήγε να μπει μόνος του στην περιοχή.

Η Μπαρτσελόνα έχασε σημαντική ευκαιρία, με τον Ντοναρούμα να διώχνει στη γραμμή

Όμως, ο Ντοναρούμα βγήκε γρήγορα και πρόλαβε να κάνει ένα σωτήριο τάκλιν ενώ στη συνέχεια της φάσης η άμυνα κατάφερε να κερδίσει το άουτ και έτσι γλίτωσε από το 0-1.

Δείτε τη φάση της Μπαρτσελόνα με τον Ραφίνια και την απομάκρυνση του Ντοναρούμα: